Євросоюз запровадив уже 11 пакетів санкцій проти Росії, сотні санкційних обмежень ввели й США з низкою інших партнерів. Та заборонені товари продовжують потрапляти в Росію, свідчать дані міжнародної торгівлі, які дослідив Forbes. Через які саме країни недозволена продукція потрапляє до РФ і що з цим робити?
У Forbes Ukraine є спільнота в LinkedIn. Там ми пишемо практичні кейси компаній, розповідаємо про інноваційну економіку та публікуємо поради з особистого розвитку і управління командою. Жодних новин. Приєднуйтесь за цим посиланням
Уночі 15 серпня РФ обстріляла Україну ракетами Х-101, що виготовлені цьогоріч. Попри запроваджені санкції у цих ракетах є приблизно 30 іноземних мікросхем, розповів у Telegram голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Високотехнологічні та не тільки товари Росія завозить через треті країни, кажуть опитані Forbes незалежні аналітики з країн Європи й Азії та представники міжнародної робочої групи Єрмака-Макфола щодо санкцій проти Росії.
Статистика експорту у РФ, яку проаналізував Forbes, свідчить, що у 2022-му найбільше торговельні потоки туди наростили Туреччина, Казахстан, Вірменія, Узбекистан і Киргизстан. Паралельно з цим відбулося значне зростання експорту до цих країн із західних держав.
Які країни найбільше імпортують до сусідів Росії та як Україна намагається прикрити лазівки у санкційному режимі?
Як Росія обходить санкції
Найбільшим торговельним партнером РФ є Китай, який у 2022 році наростив експорт до Росії на $8,5 млрд порівняно з 2021-м, свідчать дані UN Comtrade. Та у відсотковому вираженні це не найбільше зростання. Тут перші пʼять місць займають Туреччина, Вірменія та країни Середньої Азії.