Ірландія хоче скоротити держпідтримку всім біженцям з України

Ірландія розглядає можливість скорочення державної підтримки прохачів притулку та біженців, зокрема з України, причому навіть тих, хто вже давно приїхав до країни. Головна мета – привести ірландські виплати у відповідність з іншими європейськими країнами, бо через велику фінансову підтримку все більше українських біженців перебирається до Ірландії з інших країн Євросоюзу.

6939_67744.jpg (.95 Kb)

Про це заявив прем’єр-міністр Ірландії Саймон Харріс, пише The Guardian. “Нам необхідно оцінити внесок, який люди, які мають статус (біженців. – Ред.), повинні внести в забезпечення проживання. Нам потрібно стежити за тим, щоб усі працювали легально, щоби було більше перевірок на робочих місцях”, – зазначив Харріс.

Щодо українців Харріс наголосив, що в цьому випадку підтримка не має залежати від того, коли саме прибули прохачі притулку. Тобто, якщо нові правила запровадять, вони стосуватимуться всіх українських біженців в Ірландії, а не лише новоприбулих.

Справа в тому, що правила для новоприбулих біженців Ірландія вже оновила з 14 березня. Тих українців, які надумали переїхати до цієї країни після зазначеної дати, розміщують у державному житлі лише на 90 днів, а не безстроково, як це було раніше. Також у 5,5 рази було скорочено виплати.

Так, новоприбулим українцям, які зупинилися у безплатному житлі, виплачують не 220 євро на тиждень, а 38,8 євро на одну дорослу людину. Тобто допомогу в гривневому еквіваленті урізали приблизно з 9,2 тис. грн. до 1,6 тис. грн. Дитина при цьому отримує 28,9 євро на тиждень (близько 1,2 тис. грн.).

Якщо біженець виїжджає з державного житла та орендує квартиру, кімнату чи будинок самостійно, він може претендувати на вищі виплати. Крім того, біженці з України (а це понад 100 тис. осіб), які вже прибули до Ірландії, продовжують отримувати по 220 євро на дорослого на тиждень.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *