Транспортний безвіз. У ЄС хочуть посилити вимоги до України

5 березня Європейська комісія офіційно запропонувала продовжити угоду про автомобільні перевезення з Україною, однак планує внести у неї зміни.

Механізм "транспортного безвізу" може змінитися

Згідно з останніми даними, нові пропозиції ЄС мають на меті оновлення угоди з Україною для покращення її практичної реалізації та правозастосування.

Що важливо розуміти, вперше угода була підписана в червні 2022 року і пізніше продовжена до кінця червня 2024 року. Ще однією учасницею угоди є Молдова.

Домовленості надають двосторонні транспортні права українським, молдовським та європейським перевізникам на території один одного.

Оскільки традиційні транспортні маршрути в регіоні порушені або закриті через агресивну війну Росії проти України та недоступність Чорного моря як традиційного торговельного шляху для двох країн, продовження угоди принаймні до кінця 2025 року допоможе убезпечити ланцюги поставок, — йдеться в заяві ЄК.

За словами представників Єврокомісії, вони вирішила змінити угоду з Україною "на основі обміну думками з державами-членами, Україною та зацікавленими сторонами".

Про які зміни йдеться:

 • зробити обов'язковим наявність документів, які підтверджують, що транспортний оператор належним чином уповноважений здійснювати міжнародні перевезення, і що перевезення здійснюється відповідно до угоди;

 • зробити обов'язковим наявність спеціальних документів, які засвідчують, що операція без вантажу безпосередньо пов'язана з транзитною або двосторонньою операцією, як того вимагає угода;

 • посилити контроль за дотриманням автоперевізниками зобов'язань, пов'язаних з операціями, дозволеними угодою, боротьбу з шахрайством та підробкою водійських документів, а також з правопорушеннями, пов'язаними з безпекою дорожнього руху: такі правопорушення можуть призвести до відкликання ліцензії;

 • додати нове захисне застереження: якщо на національному ринку автомобільних перевезень у певному географічному регіоні спостерігається значне порушення, яке може бути пов'язане з угодою, дія угоди може бути призупинена в цьому географічному регіоні.

 • У ЄС переконують у тому, що угода була дуже позитивною як для ЄС, так і для України, адже дасть можливість суттєво наростити їхній експорт на ринки один одного.

  Источник

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *