Засновник Solana назвав користь мережі від мем-коїнів – ForkLog UA
Результатом зростання популярності мем-токенів на Solana стало стрес-тестування мережі з метою підвищення стійкості. Про це заявив співзасновник проєкту Анатолій Яковенко, повідомляє The Block.
Під час дискусії на сцені конференції Emergence у Празі підприємець пожартував:
«Хай будуть благословенні торговці мем-коїнами, бо ті, хто зможе подолати їхній спам, успадкують метавсесвіт».
Він зазначив, що бум в активах допоміг розробникам Solana вирішити цілу низку технічних проблем, зробивши мережу надійнішою.
У лютому в блокчейні стався збій незабаром після запуску платформи Pump.fun. За 2023 рік мережа також зупинялася один раз і теж у лютому, перезапустити її вдалося з другого разу. У 2022 році було зафіксовано низку подібних інцидентів.
«Проблема масштабування продуктивності мультиядерних систем полягає в тому, що ви стикаєтеся з дійсно багатовимірними викликами», — сказав Яковенко.
При цьому будь-яке вузьке місце здатне викликати каскадний ефект, додав він.
Створюючи високопродуктивну мережу, розробники Solana звикли вирішувати складні технічні завдання. Але деякі перешкоди не можна було передбачити й усунути заздалегідь за допомогою заходів на кшталт локалізованих ринків комісій, зазначив Яковенко.
«Ці проблеми… Я ніколи не бачив, щоб хтось передбачав їх у дослідженнях, не кажучи вже про те, щоб мати для них рішення», — сказав він.
Він вважає, що єдиний стан Solana забезпечує швидші, дешевші та простіші рішення, ніж за інших підходів, таких як мережі другого рівня.
Як приклад Яковенко навів DEX Raydium, пули якої для запуску використовував «кожен мем-коїн». Хоча ніхто такого не очікував, це не вимагало від платформи якихось додаткових дій, підкреслив він.
«Чи може це реплікувати всередині L2 та інших систем, які чітко поділяють стан? Теоретично можливо, але розробники ліниві та підуть шляхом найменшого опору», — заявив засновник Solana.
За зізнанням Яковенка, популярність мем-токенів стала для нього несподіванкою, хоча цілком зрозуміла.
«Практично у всіх цифрових економіках розваги — це найбільший простір, де заробляються гроші. Коли про це розмірковуєш, озираючись назад, у ретроспективі все, загалом, очевидно», — сказав він.
Нагадаємо, в лютому експерти дійшли висновку, що головною причиною періодичних збоїв Solana є нездатність мережі впоратися зі зростаючим обсягом транзакцій.