Три центральні банки приєдналися до пілоту SWIFT щодо сумісності CBDC – ForkLog UA

Міжнародна система транскордонних платежів SWIFT приєднала до другого етапу пілотного тестування сумісності традиційних систем з CBDC (Central Bank Digital Currency) центральні банки трьох країн.

До числа учасників ввійшли Грошово-кредитне управління Сінгапуру, Нацбанк Казахстану та ще один регулятор не названої країни. Вони вже інтегрували інфраструктурне рішення для прямого тестування транзакцій.

“Ми сфокусовані на питаннях сумісності – забезпеченні того, щоб нові цифрові валюти могли вільно співіснувати одна з одною, а також з паперовими валютами та платіжними системами”, – пояснили в SWIFT.

Паралельно з цим розпочнеться тестування в “пісочниці”, під час якого регулятори, комерційні банки та представники інфраструктури фінансових ринків вивчатимуть додаткові варіанти використання CBDC, включаючи тригерні платежі для цифрових торговельних платформ, моделі обміну валют, механізми доставки і оплати, а також збереження ліквідності.

До розширеної групи пілота також увійшли Резервний банк Австралії, Deutsche Bundesbank, HKMA, Банк Таїланду, платіжна система CLS та інші.

Нагадаємо, в травні 2022 року SWIFT оголосив про тестування сумісності різних платформ CBDC при здійсненні транскордонних платежів. На першому етапі було проведено близько 5000 транзакцій між двома блокчейнами та діючими платіжними системами. Звіт щодо цього тестування було опубліковано у березні 2023 року.

У вересні 2022 року оператор разом з мережею децентралізованих оракулів Chainlink домовилися розробити механізм, який дозволить традиційним фінансовим установам здійснювати криптов алютні перекази.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *