Прихильники золота надихнулися корекцією біткоїна – ForkLog UA
Ціна золота досягла нового історичного максимуму, що прихильники дорогоцінного металу використовували як привід для нової критики першої криптовалюти на тлі її корекції.
За даними American Hartford Gold Group, на 4 квітня котирування золота впритул наблизилися до $2300 за тройську унцію. Зростання прискорилося приблизно із середини лютого.
Джерело: American Hartford Gold Group.
Президент Euro Pacific Capital Пітер Шифф написав, що з початку II кварталу ціна золота додала 8,7%, срібла – 3,4%, тоді як біткоїн впав на 7%.
So far in Q2 2024 here are the results:#Silver up 8.7%#Gold up 3.4%#Bitcoin down 7%
The results speak for themselves.
— Peter Schiff (@PeterSchiff) April 3, 2024
У відповідь на резонне заперечення, що період почався тільки три дні тому, він спрогнозував подальше зростання металів. Для першої криптовалюти все буде тільки погіршуватися, заявив він.
В іншому коментарі Шиффу нагадали цифри зростання активів від початку року: у золота – 12%, у срібла – 13%, а у біткоїна – 52%. Наведені ще одним користувачем показники за п’ять років виявилися ще переконливішими: 78%, 79% і 1500% відповідно.
Attention Bitcoin #HODLers. This may be your last change to sell your #Bitcoin and buy some #gold and #silver at favorable prices. If you fail to act, have fun staying poor. https://t.co/Y2JnEac7dr
— Peter Schiff (@PeterSchiff) April 4, 2024
«Увага біткоїн-ходлери. Можливо, це ваша остання спроба продати свої монети і купити трохи золота та срібла за вигідними цінами. Якщо будете не діяти, отримуйте задоволення, залишаючись бідними», – закликав відомий критик криптовалюти.
Інвестор під ніком Quasar з іронією відповів, що у нього «немає ще 60 років чекати зростання дорогоцінного металу на наступні $1500». Шифф припустив, що це може зайняти 60 днів.
Аналітик ByteTree Чарлі Морріс розкритикував біткоїн з точки зору екології: за його словами, золото досягло свого максимуму «без споживання електроенергії». Раніше в Bloomberg зазначили, що в лютому блокчейн криптовалюти спожив рекордні 19,6 ГВт.
Керуючий партнер Деніел Баттен CH4 Capital навів свої контраргументи:
«Енергія, необхідна для видобутку золота, здебільшого надходить з викопного палива, тому вона чинить набагато більший вплив на навколишнє середовище та інтенсивність викидів, ніж майнінг біткойна, який повністю електрифікований і не залишає ртуті або миш’яку в місцевій землі», – вказав експерт.
У дискусії взяв участь співзасновник Swan Bitcoin Брейді Свенсон, який підтвердив, що в нього залишилися «апокаліптичні» враження від відвідування золотої шахти.
Нагадаємо, обговорення впливу майнінгу криптовалюти на екологію пожвавилося в березні, після виходу звіту Greenpeace, який різко розкритикували галузеві експерти.