Core Scientific купить у Block 3-нм чіпи для майнінгу біткоїна – ForkLog UA
Майнінгова компанія Core Scientific стане першим покупцем 3-нм чипів для видобутку біткоїна від Block Джека Дорсі. Обсяг угоди в контексті хешрейту становитиме 15 EH/s.
Today, Core Scientific and @blocks announced an ongoing project involving Block’s latest bitcoin mining chip.
-Core Scientific and Block will work together on a new miner to democratize Bitcoin mining
-Block to supply Core Scientific with ~15 EH/s of new 3 nanometer ASIC mining… pic.twitter.com/nWDnaSG4Tm— Core Scientific (@Core_Scientific) July 10, 2024
Команда Proto у складі платіжної фірми оголосила про закінчення розробки мікросхеми у квітні. До цього в компанії успішно створили прототип ASIC для майнінгу на базі техпроцесу 5 нм.
Core Scientific і Block спільно розроблятимуть пристрій для видобутку біткоїна на базі 3-нм чипа за підтримки виробника обладнання ePIC Blockchain Technologies.
«Впроваджуючи передові мікросхеми ASIC компанії Block з прицілом на інтеграцію в інфраструктуру Core Scientific, ми маємо намір надати модульну платформу для майнінгу, яка перевизначить очікування щодо ефективності та надійності у великомасштабних операціях», — зазначив технічний директор ePIC Ерл Мей.
Згідно із заявою, мета ініціативи Proto — підвищити децентралізацію, прозорість і стійкість мережі біткоїна. Команда має намір досягти цього шляхом створення майнінгових чипів, систем і програмних рішень, включно з Mining Development Kit, що перебуває на стадії бета-тестування.
«У рамках цього підходу ми прагнемо заохочувати інновації та розширювати екосистему обладнання для майнінгу біткоїна. Ми раді бачити, що більше проєктів різних типів і масштабів стануть можливими завдяки доступу до наших вертикально інтегрованих апаратних систем і чипів, особливо до тих, які вносять більше інновацій у цю сферу», — сказав керівник Proto Томас Темплтон.
Нагадаємо, 2020 року Block (на той момент Square) інвестувала в біткоїн $50 млн. У травні 2024 року компанія Джека Дорсі почала використовувати 10% щомісячного валового прибутку, пов’язаного з першою криптовалютою, на купівлю додаткових монет.