Circle представила рішення для оборотності блокчейн-транзакцій – ForkLog UA
Технічний підрозділ Circle представив два проєкти, спрямовані на боротьбу з крадіжками та шахрайством у блокчейнах, а також розширення використання платежів у стейблкоїнах.
Circle launches open source protocols to address on-chain theft and risks of illicit finance
Circle Research, along with Stanford's Applied Cryptography Group, introduced two new open source projects that seek to address issues that plague the use of blockchains.
TLDR below:…
— Jeremy Allaire (@jerallaire) December 4, 2023
Над ініціативами команда Circle Research працювала спільно з групою прикладної криптографії Стенфордського університету.
Експерти зазначили, що в період 2021-2023 років унаслідок шахрайства і зломів фінансових систем на основі DLT-технологій було вкрадено приблизно $10 млрд. Головними причинами втрат користувачів вони назвали «незворотний характер цифрових активів і незрілість управління безпекою смартконтрактів».
Також, за їхніми словами, відсутність оборотності транзакцій перешкоджає масовому прийняттю бізнесом онлайн-інструментів оплати на кшталт стейблкоїнів. Можливість відкликання переказів є ключовою особливістю сучасних платіжних систем, які дають змогу повернути несанкціоновано втрачені кошти, підкреслили вони.
На основі минулих досліджень у Стенфорді та триваючої співпраці групи університету з Circle розробники опублікували два нові проєкти з відкритим вихідним кодом.
Перший — це стандарт Recoverable Token, який дозволяє скасовувати блокчейн-перекази за допомогою різних конфігурацій, придатних «як для комерції, так і DeFi-сценаріїв».
Другим рішенням у цьому напрямку стала модель «R-пулів», що надають страхування і ліквідність для відновлення токенів їхніми власниками.
«Платежі в стейблкоїнах часто прирівнюють до операцій у традиційних карткових мережах, які пропонують оборотні транзакції та страховку від шахрайства. Ми давно переконані, що відкрита і програмована природа грошей у цифрових валютах на блокчейнах призведе до появи розв’язання цих проблем», — заявили фахівці Circle.
На їхню думку, створені інструменти можуть бути адаптовані «для широкого спектра фінансових і комерційних, а не тільки для роздрібних платежів».
Нагадаємо, у вересні Circle представила першу розробку свого технічного підрозділу — протокол з відкритим вихідним кодом Perimeter для створення токенізованих ринків кредитування.