Чи можна заощадити бензин, якщо вимкнути кондиціонер у машині? Відповідь досвідченного автомехініка вас здивує

Вимкнення кондиціонера не заощадить гроші на бензині. Справа у аеродинаміці – коли ми відкриваємо вікна, наша автівка стає менш аеродинамічною і, тому менш ефективною.

Про це розповів механік Скотті Кілмер, який має 55-річний досвід роботи з двигунами і знає про них все. Він пояснив, що широко поширена думка про те, що увімкнення кондиціонера під час поїздки призведе до збільшення витрат бензину, невірна.

“Сучасні автомобілі досить ефективні, і ви, можливо, не думаєте про це, але коли вікна вашої машини закриті, ваша машина, що їде по дорозі, стає більш аеродинамічною. Але коли ви опускаєте вікна, вона стає менш аеродинамічною й менш ефективною”, – пояснив Скотті Кілмер у своєму блозі на платформі TikTok.

За його словами, якщо на вулиці спекотно і в машині опущені вікна під час руху, то ви отримаєте менше бензинових миль, ніж якби вікна були закриті.

“Якщо ви увімкнете кондиціонер, то невелика кількість енергії, яку двигун використовує для роботи, практично дорівнює енергії, втраченої, коли у вас опущені вікна з вимкненим кондиціонером. Якщо ви не готові їхати в спеку з щільно закритими вікнами, ви не збільшите витрату бензину при включеному кондиціонері”, – вважає Кілмер.

Багато користувачів соцмережі погодилися з експертом.

Як заощадити на пальному

У світлі практично постійного підвищення цін на бензин, економія палива дуже важлива. Багато автолюбителів постійно шукають та й вигадують свої способи для заощадження. По-перше, машина має бути в справному стані: шини накачані, кути встановлення коліс відрегульовані, а паливні форсунки і свічки запалювання – чистими та працююючими. Інакше перевитрата пального буде навіть при ідеальному стилі їзди водія.

Експерти також радять, що не варто розганятися швидше 80 км/год: у більшості моделей саме на цій позначці витрата пального різко збільшується. Також краще їздити якомога рівномірніше з невеликою, але постійною швидкістю. Це допомагає мінімізувати скачки обертів.

І ще один дієвий спосіб зекономити на пальному – завжди тримайте тиск в шинах під контролем. Якщо у всіх чотирьох шинах він знизиться на 0,1 атм., це збільшить витрату палива на 2-3%. При недостатньому накачуванні приспущене колесо нерівномірно розподіляє тиск на дорогу. Це погіршує зчеплення з покриттям і керованість автомобіля.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • У Європі зростають ціни на паливо і продукти: інфляція в єврозоні досягла 10-річного максимуму
  • Житель Тернополя купив талони на паливо за дешевшою ціною, але натрапив на шахрая – чи допоможе поліція
  • Син переказав матері кошти на лікування, проте Монобанк їх заблокував: у чому причина

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *