“Золоті помідори”: чому різко виросла ціна

У другій половині жовтня в Україні скоротилася пропозиція помідорів та ціни на популярний овоч почали зростати. У супермаркетах тепличні томати продають за 65-75 грн за кілограм, на оптових ринках по 58-60 грн. Подорожчання може закінчитися наприкінці листопада.

15_tomato.jpg (28.9 Kb)

Оптова ціна вже на 12% перевищила торішню вартість у той же період. Як пояснила керівник відділу маркетингу оптового ринку сільгосппродукції “Шувар” Тетяна Попович, більшість виробників-одноосібників вже завершили збирання та реалізацію свого врожаю , а збори на тепличних комерційних підприємствах поки невеликі через холодну погоду .

За прогнозами спеціалістки, ситуація з цінами може нормалізуватися вже за місяць . Ближче до кінця листопада в Україну активніше везтимуть помідори з Туреччини, і це збільшить пропозицію.

“Виробники пояснюють, що це (зниження пропозиції та зростання цін у жовтні. – Ред.) обумовлено усуненням сезонності через погодні умови, адже врожай цього року зібрали суттєво більший. Також на ринку вже з’являються турецькі томати невеликих партій. Вже з другої половини листопада, коли на ринок повноцінно вийде турецький помідор, ціна стабілізується, а пропозиція зросте”, – зазначила Попович.

Незважаючи на тимчасову цінову кризу, виробництво помідорів в Україні у 2023 році повернулося на довоєнний рівень . І хоча постачання з Херсонщини поменшало на 40% через окупацію окремих районів, активно вирощувати помідори почали у західних областях.

Йдеться не лише про традиційне для вирощування томатів Закарпаття, а й про інші регіони. Загалом західні області за рік наростили виробництво помідорів на третину . Окрім того, цього року стабільні постачання забезпечували фермерські господарства з Одеської області.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *