Українських водіїв чекає черговий “сюрприз”: про що йдеться

Українців хочуть штрафувати за фальсифікацію пробігу авто. Відповідний законопроєкт №10216 зареєстровано у Верховній Раді.

3821_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

Якщо документ буде ухвалено, то тих, хто з метою продажу фальсифікуватиме пробіг уживаного транспортного засобу, штрафуватимуть на 500-1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У 2023 році це складає 8500-17 000 грн.

“Законопроєкт сприятиме запобіганню можливих фальсифікацій з пробігу уживаного транспортного засобу. І допоможе убезпечити покупців від купівлі транспортного засобу з пробігом, що не відповідає дійсності”, – йдеться у пояснювальній записці до документа.

Навіщо вводити нові штрафи

Необхідність запровадження нового штрафу, запевняється, продиктована розмахом фальсифікації пробігу уживаного транспорту під час продажу. Як стверджується в пояснювальній записці, така практика “досить поширена”.

Штрафи за це, зазначається, допоможуть не допустити введення в оману покупців. “Практика фальсифікації пробігу уживаного транспортного засобу під час продажу досить поширена. … З метою недопущення введення в оману покупців пропонується встановити адміністративну відповідальність за фальсифікацію пробігу”, – наголошується в документі.

За “зайвий” шум також штрафуватимуть

Втім це не єдиний законопроєкт, який передбачає запровадження нових штрафів для водіїв. Так, документом №9564 пропонується карати за перевищення транспортом допустимого рівня шуму – чим особливо “грішать” мотоциклісти.

Розмір штрафу передбачається встановити на рівні 17 000 грн. За повторне порушення доведеться платити вже 34 000 грн.

Як йдеться в пояснювальній записці до документа, необхідність запровадження штрафу обумовлена тим, що деякі водії встановлюють на свої транспортні засоби обладнання, використання якого призводить до значного збільшення шуму роботи двигуна. Що:

порушує “тишу та спокій громадян”;
викликає невдоволення суспільства.
Погіршує ситуацію те, що “під час воєнного стану такі шумові звуки схожі на звуки ворожих безпілотних літальних апаратів”. Чим створюють уявлення про авіаційну та ракетну небезпеку, “відволікаючи Збройні сили та правоохоронців”.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *