Україна переходить на оновлену літню редакцію ПДР

Починаючи з 1 травня, Україна переходить на оновлену літню редакцію Правил дорожнього руху (ПДР) – згідно з нею українським водіям поза населеними пунктами тепер потрібно цілий рік вмикати денні ходові вогні (ДХВ) або ближнє світло фар. Штраф за порушення цього правила становить 425 до 510 грн.

7292_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

Також слід зважати на те, що, згідно з пунктом 9.8 ПДР, протитуманні фари не є замінником ДХВ чи ближнього світла – їх вмикати можна виключно за умов недостатньої видимості (при тумані або снігопаді) і якщо вони не засліплюють інших водіїв. Аналогічні правила діють у Європейському Союзі.

Також з 1 травня по 1 жовтня на деяких дорогах у містах знову дозволять їздити зі швидкістю 80 км/год. Список таких доріг визначає місцева влада. Зокрема, у Києві у 2024 році нові правила діятимуть на таких ділянках доріг:

Набережне шосе (від Поштової площі до Наддніпрянського шосе);
Наддніпрянське шосе;
Столичне шосе (до вул. Академіка Заболотного);
просп. Миколи Бажана від Південного мостового переходу до Харківської площі (у зворотному напрямку від Харківської площі до Дніпровської набережної);
просп. Романа Шухевича (від Північного мосту до вул. Оноре де Бальзака);
просп. Степана Бандери (від Оболонського просп. до Північного мосту);
вул. Набережно-Рибальська (від Гаванського мосту до вул. Електриків);
автодорога Р-69 (від вул. Озерної до межі Києва; за винятком ділянки біля світлофорного об’єкта).
Зазначається, що на цих вулицях встановлено відбійники, надземні та/або підземні пішохідні переходи, що дає змогу пересуватись швидко та безпечно.

Штрафи за перевищення швидкості

Штрафи за перевищення швидкості в Україні залежать від фактичної швидкості руху транспортного засобу та наслідків такого руху:

за перевищення встановленої швидкості на понад 20 км/год сплачується 340 грн;
понад 50 км/год – 1700 грн;
будь-яке перевищення встановленої швидкості, що призвело до створення аварійної ситуації – 3400 грн (з подальшою можливістю позбавлення прав).

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *