У ВР невдовзі з’явиться президентський законопроєкт

У Верховній Раді найближчим часом має з’явитися президентський законопроєкт щодо посилення відповідальності за корупцію. Володимир Зеленський пропонує у воєнний час прирівнювати її до державної зради. Поки що зі ЗМІ відомо, що термін позбавлення волі за корупційні злочини можуть підвищити до 15 років, можуть скасувати можливість внесення застави, а частину справ передати СБУ.

9916_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

Як в інших країнах у мирний час карають чиновників-корупціонерів, дослідили журналісти порталу «Слово і діло».

На сьогоднішній день, згідно з Кримінальним кодексом України, за корупцію може загрожувати до 12 років позбавлення волі, штраф, конфіскація майна та заборона обіймати деякі посади.

Аналогічний тюремний термін й штраф загрожує чиновникам-корупціонерам у Польщі та Туреччині.

У Франції та Великій Британії корупціонерам загрожує до 10 років позбавлення волі та штраф. У Франції суми штрафів чималі – можуть сягати мільйона євро.

У Німеччині суддів-корупціонерів можуть ув’язнити на строк до 10 років, інших чиновників — на строк до 5 років. І також передбачено штраф.

В Італії для суддів-корупціонерів теж суворіше покарання — від 6 до 20 років позбавлення волі. Іншим чиновникам може загрожувати до 10 років ув’язнення. Крім того, корупціонерам забороняється обіймати державні посади.

У Канаді чиновників-корупціонерів карають позбавленням волі на строк до 14 років, у США — до 15 (плюс штраф).

Найм’якіше покарання за корупцію (з країн, які ми розглядаємо) — у Фінляндії: максимум 4 роки в’язниці та штраф. Фінляндія є одним із лідерів у рейтингу сприйняття корупції, який складає Transparency International. Україна в останньому рейтингу посіла 116-те місце.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *