В Україні знову міняється ціна на картоплю

В Україні вже незабаром закінчиться падіння цін на картоплю. Якісна картопля, навпаки, починає дорожчати через зменшення її запасів у сховищах. Фермери вже підвищують відпускні ціни на такий товар, а значить, незабаром тенденція до подорожчання дійде і до роздрібної торгівлі.

0978_kartoplya-photo-194e.jpg (56.11 Kb)

Так, 5 березня українські виробники вели відвантаження картоплі високої якості не менше ніж за 16-23 грн/кг. Це в середньому на 14% дорожче, ніж тижнем раніше, зазначають аналітики проєкту EastFruit.

У найбільших мережах супермаркетів, за даними моніторингу OBOZ.UA, 5 березня картоплю продають по 21,8-28,9 грн за кілограм. Середня ціна становить 24,5 грн/кг:

АТБ – 21,89 грн;

“Сільпо” – 24,7 грн;

“Фора” – 24,89 грн;

“Новус” – 24,89 грн;

“Метро” – 21,8 грн;

“Мегамаркет” – 28,9 грн;

“Гуртові компанії та роздрібні мережі все частіше стикаються з проблемою закупівлі необхідних обсягів якісної картоплі. Така ситуація дозволяє фермерам впевнено підвищувати ціни на картоплю високої якості”, – зазначають фахівці.

За словами учасників ринку, запаси картоплі високої якості в українських господарствах уже дуже обмежені, тоді як попит на цю продукцію продовжує зростати. Це і є основною причиною зростання цін. “В умовах, що склалися, фермерам вдається підвищувати ціни й на менш якісну продукцію”, – попереджають експерти.

Загалом картопля в Україні вже коштує в середньому у 2,8 раза дорожче, ніж на початку березня 2023 року. Оператори ринку не відкидають, що ціни зростатимуть і надалі, оскільки пропозиція картоплі продовжує скорочуватися.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *