В Україні рекордно подешевшала “королева борщу”

За рік вартість борщового набору – переліку основних овочів, що входять до складу традиційної української страви – суттєво змінилася. Ціни на деякі продукти (зокрема на капусту, цибулю та моркву) знизилися в 2-4 рази, тоді як картопля різко подорожчала. Найсильніше (у 5 разів) зросла вартість буряків.

8665_original_1.jpg (41.08 Kb)

Про це повідомила керівниця відділу маркетингу оптового ринку сільськогосподарської продукції “Шувар” у Львові Тетяна Попович. Вона зазначила, що на вартість продуктів впливає низка чинників, зокрема врожайність, попит і пропозиція, логістика та витрати на енергетику.

Порівняно з 2023 роком ціни на основні інгредієнти для приготування борщу змінилися так:

капуста подешевшала у 4 рази – з 36,5 грн/кг до 8 грн/кг;
цибуля подешевшала удвічі – з 45 грн/кг до 26,5 грн/кг;
морква подешевшала удвічі – з 49 грн/кг до 20 грн/кг;
буряк подорожчав у 5 разів – з 6 грн/кг до 29 грн/кг;
картопля подорожчала у 3 рази – з 6 грн/кг до 20 грн/кг.

“Ціни на сезонні овочі влітку можуть змінюватися залежно від кількох факторів: врожайність, попит і пропозиція, логістика та постачання, а також енергетичні витрати. Якщо будуть часті відключення світла, як минулого року, ціни можуть зростати через витрати на генератори для теплиць”, – пояснила Попович і наголосила, що в попередні роки на ринку овочів та фруктів​ спостерігалася аналогічна ситуація, коли додаткові витрати на енергію підвищували вартість продукції.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *