В Україні помітно здешевшали яблука

В Україні здешевшали практично всі популярні сорти яблук. Причому досить помітно – з початку листопада ціни знизилися на 5-15%. Винятки – яблука преміум-якості сорту “Голден” та “Гала”. Із 6 листопада вони здорожчали на 2-3%.

44_ya-15029_1.jpg (70.12 Kb)

Про це розповіли аналітики ринку “Шувар”. Вони зазначили: за словами виробників, надалі значного зниження цін на яблука не буде.

“З початку листопада в Україні знизилася вартість найпопулярніших сортів яблука в середньому на 5-15%. Фермери свідчать, що подальшого стрімкого падіння цін на яблука чекати не варто”, – йдеться в повідомленні.

При цьому наголошується: у річному розрізі нині всі найпопулярніші сорти коштують на 30-35% дорожче. Причини:

дороге зберігання та транспортування;
зростання цін на добрива та засоби захисту рослин;
зниження рівня споживання;
дефіцит робочої сили.
Скільки коштують яблука на ринку

Як розповіли представники ринку, на початку листопада середня ціна на яблука “Чорний принц” становила 18 грн/кг – нині вони коштують 16,5 грн/кг. Таким чином, здешевлення становило 1,5 грн/кг.

Яблуко сорту “Айдаред” подешевшало одразу на 5 грн за кілограм – з 19 грн до 14 грн.

На яблука “Ренет Симиренка” ціни знизилися на 3 грн/кг. Якщо на початку листопада вони коштували 16,5 грн, то зараз – 13,5 грн/кг.

Дефіциту не буде

Загалом же, зазначається, за словами виробників, дефіциту вітчизняних яблук в Україні “точно не буде”. Річ у тім, що раніше головним споживачем українських яблук на зовнішньому ринку була Росія – проте зараз “великі обсяги продукції, які раніше поглинала країна-агресорка, залишилися на українському ринку”.

Крім того, багато фермерів відмовляються від експорту і розпродують свої обсяги на внутрішньому ринку. Причина – великі витрати на логістику.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *