В Україні очікується зростання цін на їжу

В Україні очікується зростання цін на продукти – причому вже найближчим часом. За прогнозом, ближче до Різдва та Нового року можуть здорожчати м’ясо, ковбаси, овочі та фрукти. Втім, про якісь кардинальні зміни на ринку не йдеться – адже в цей час зростання цін на їжу є стандартним.

8621_670027.jpg (39.3 Kb)

Про це розповіла керівниця відділу маркетингу оптового ринку “Шувар” Тетяна Попович. Вона зазначила: річ у тім, що навіть попри війну, люди готуються до свят – а тому попит на їжу максимально активізується.

“Зростання вартості продуктів з наближенням Різдва та Нового року буде у будь-якому разі. Це стандартне явище для цього періоду року”, – розповіла вона.

Що здорожчає

За словами експертки, ціни зростуть на м’ясо. А також:

ковбасні вироби;
фрукти.
Так, за словами Попович, вітчизняні яблука та груші до кінця року додадуть у ціні 10-12%. А крім того:

банани – 10%;
мандарини та інші цитрусові – одразу 15-18%.
“Це сезонні товари, що імпортуються, які в цей період мають найбільший попит”, – пояснила вона.

Також, наголосила експертка, здорожчають овочі. Причини:

їхній сезон завершився;
водночас пропозиція на ринку мінімальна.
“При цьому естафету перехоплює імпорт та продукція українських тепличних комбінатів. Вона теж дорожча, адже тепличне виробництво овочів узимку – це великі витрати”, – пояснила експертка.

Зокрема, зазначила вона, картопля подорожчає на 5-8%. На стільки ж зросте ціна на буряки.

Фактор Польщі

Зі свого боку, перший заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький зазначив: на підвищення вартості продуктів може вплинути і блокування поляками кордону з Україною. Так, наголосив він, якщо до 10 грудня блокаду не знімуть, ціни зростуть.

“Ризик подорожчання є. Якщо партнери все-таки виконають обіцянки, бо останніми днями триває активна дискусія, наприклад до 10 грудня, надалі ситуація врегулюється, тоді він буде меншим. Якщо страйк буде весь грудень, то, на жаль, різдвяний продуктовий кошик буде дещо дорожчим”, – пояснив перший заступник міністра.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *