В Україні можуть переписати вартість цукру

В Україні може помітно знизитися вартість цукру. Ціни на цей продукт почнуть падати восени, коли почнеться сезонний збір нового врожаю цукрового буряку.

8309_1467715659_rost_cen_na_sahar.jpg (86.32 Kb)

Про це виконуючий обов’язки міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький заявив в ефірі телемарафону “Єдині новини”. Крім щедрого врожаю, він пов’язав майбутнє падіння вартості продукції ще й із введенням мит на український цукор в Європейському Союзі (ЄС).

В.о. очільника Мінагро наголосив, що виробники встигли експортувати більшість минулорічної продукції до введення обмежень Європою. Тому ціни на цукор лишатимуться стабільними.

“Яка ситуація буде восени? Скоріше за все, у зв’язку з тим, що наразі не буде можливості експортувати до ЄС, буде зниження ціни. Знову ж таки, буде масове виробництво, очікується непоганий врожай – на рівні минулого року. Це близько 1,8 млн тонн, притому що внутрішнє споживання – 900 тис. тонн. Тому по цукру на осінні місяці і до кінця року точно буде певне зниження, а далі вже залежатиме від того, як буде відбуватися експорт до ЄС та інших країн”, – зазначив Висоцький.

Він вказав на те, що українські експортери вичерпали квоту на безмитне ввезення цукру до Євросоюзу згідно з умовами поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі (DCFTA). Через це ЄС задіяв “гальмівний механізм” і ввів мито на імпорт українського цукру – через це він втратить свою конкурентоспроможність. Тому експортерам варто розглянути інші напрямки для збуту своєї продукції – тим паче, що її легше вивозити, аніж продукти тваринного походження.

“Фактично у нас є доступ до більшості ринків. Аби український цукор був конкурентоспроможним у країнах Середземномор’я та Північної Африки, важливо забезпечити його доступну логістику. Це ініціатива зі страхування суден, яку запровадила Україна”, – резюмував Тарас Висоцький.

Ціни на цукор в Україні: скільки коштує в супермаркетах

Згідно з даними “Мінфін” у червні середня вартість цукру в найбільших торгівельних мережах становила великих 29,86 грн. Станом на 2 липня цукор власних торгових марок у великих супермаркетах продається в діапазоні цін 28,99-35,9 грн/кг. Основні продуктові магазини встановили такі ціни:

“АТБ” – 31,9 грн/кг;

“Сільпо” – 28,99 грн/кг;
“Новус” – 29,99 грн/кг;
“Ашан” – 29,9 грн/кг;
“Метро” – 35,9 грн/кг.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *