Скільки коштуватиме пачка українських цигарок: озвучили нову суму

В Україні Кабмін зареєстрував у Раді законопроєкт щодо підвищення акцизів на цигарки, починаючи з липня 2024-го. Внаслідок цього пачка сигарет середнього класу подорожчає більш ніж на 40 грн.

4669_96461.jpg (67.65 Kb)

OBOZ.UA вивчив прогнози щодо можливого курсу валют в Україні від МВФ та Нацбанку. Якщо співвідношення між доларом та євро не зміниться, водночас інші складові вартості сигарет будуть сталими, пачка сигарет середнього класу (це сигарети з фільтром, які мають середньо цінову категорію та середню якість сировини) згідно з розрахунками редакції коштуватимуть:

2024 рік – 84.9 грн за пачку;
2025 рік – 101.8 грн за пачку;
2026 рік – 114.9 грн за пачку;
2027 рік – 126.5 грн за пачку.

Зростання ціни сприятиме збільшенню податкових надходжень. Наприклад, минулого року, коли об’єми продажів сигарет стабілізувались, а акциз зріс на 20%, податкові надходження зросли на 36% до 80,3 млрд грн. Водночас зменшується і кількість тих, хто палить (тобто курців стає менше, але вони платять більше).

Зменшити кількість курців – одна із цілей уряду. За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, куріння є причиною 130 тисяч передчасних смертей українців щороку від таких захворювань, як інфаркт, інсульт, онкологічні захворювання та інші. Реалізація законопроекту сприятиме досягненню соціального ефекту: зменшенню споживання сигарет, і, як наслідок, захворюваності на серцево-судинні хвороби та збільшення тривалості життя українця, пояснюють в Мінфіні.

Перегляд акцизу продиктований тим, що Україна зобов’язалася щорічно підвищувати акциз на тютюнові вироби на 20% та дотримуватись Директиви ЄС 2011/64/EU. Проте через внутрішню інфляцію в Україні цілі 90 євро не вдавалося досягти. Нинішній законопроєкт має гармонізувати українське законодавство з європейським, прописавши ставку акцизу стару в євровалюті.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *