Скільки коштує малина зараз в Україні

В Україні в 2024 році сезон малини розпочнеться набагато раніше, ніж зазвичай – як і в Польщі. У зв’язку з чим очікуються значні цінові відмінності від попереднього сезону – за прогнозами, малина коштуватиме дорожче. При тому, що вже зараз на ринку вона коштує від 400 до 650 грн/кг, а в деяких супермаркетах ціни перевищили 1 000 грн/кг (при перерахунку).

3226_mein_d4fbe.jpg (96.75 Kb)

Про це повідомляє EastFruit. Зазначається: після кількох хвиль заморозків, що пошкодили плантації малини як в Україні, так і в Польщі, “перспективи зростання цін стали очевиднішими”.

“Однак, ці перспективи, вочевидь, лякають заморозчиків. Тому вони почали активно поширювати в соцмережах неправдиву інформацію про нібито неймовірно низькі закупівельні ціни на малину для заморозки в Польщі, які є нижчими, ніж вартість збирання кілограма продукції. Подібні публікації добряче налякали багатьох дрібних виробників, які, після невдалого сезону 2023 року, готові повірити подібним нереальним “страшилкам”, – йдеться у повідомленні.

Тим не менш, наголошується, результати моніторингу світового ринку свідчать, що ці повідомлення є “невдалою спробою збити рівень цін на малину перед початком сезону”. Адже насправді на ринку Європи спостерігається ажіотажний попит на цю ягоду – бо сподівання на постачання замороженої малини з Марокко не справдилися.

“Урожай малини в цій країні, як і раніше, не відновився після складних погодних умов минулого сезону. А попит на ягоду у свіжому вигляді був настільки високим, що на заморозку надійшли порівняно невеликі обсяги малини”, – констатували аналітики.

Скільки коштує малина зараз

Водночас, на ринку “Столичний” малину зараз продають за середньою ціною близько 500 грн/кг. У конкретних же продавців її вартість коливається від 400 до 650 грн/кг.

А ось у супермаркетах ціни ще вищі. За моніторингом OBOZ.UA, вони продають малину по:

Novus – 99 грн/125 грам (при перерахунку – 792 грн/кг);

Metro – 207,9 грн/125 грам (при перерахунку – 1 663 грн/кг);

Auchan – 265 грн/125 грам (при перерахунку – 2 120 грн/кг).

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *