Штрафи для порушників комендантської години хочуть змінити

В Україні наразі спеціалізованих штрафів за порушення комендантської години немає, відповідальність за порушення несеться на загальних підставах. Максимум – можуть виписати штраф у розмірі 136 до 255 грн.

3541_630_360_1611754369-9.jpg (87.52 Kb)

Також за порушення можуть відправити на громадські роботи на строк (від 40 до 60 годин або від 1 до 2 місяців) або накласти покарання у вигляді адміністративного арешту до 15 діб. Про це розповів Євген Крапивін, експерт Центру політико-правових реформ для “Право в умовах війни”.

“Разом з тим особа несе відповідальність на загальних підставах за невиконання законних вимог патрулів, склад яких визначає місцева влада (зазвичай до них входять працівники Національної поліції, Національної гвардії, члени ТрО та інші) – злісна непокора законному розпорядженню або вимозі таких осіб утворює склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП.

До відповідальності за ст. 185 КУпАП притягує суд за матеріалами, які складають поліцейські (протокол, відео з нагрудних відеореєстраторів, показання осіб тощо). Санкція статті передбачає штраф від 136 до 255 грн, або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин, або виправні роботи від 1 до 2 місяців, або адміністративний арешт до 15 діб”, – пояснив фахівець.

В Україні можуть змінити систему штрафів за порушення комендантської години

У країні готуються змінити ці штрафи. Зокрема, парламентарями було створено законопроєкт №10195 про адміністративну відповідальність за порушення комендантської години, однак у другому читанні він був провалений.

“За” проголосували лише 214 народних депутатів. Однак проєкт відправлено на повторне друге голосування.

Як відомо, він передбачає штрафи для порушників комендантської години розміром від 8 500 до 17 000 грн (за повторне порушення збільшуються вдвоє). Також у документі йдеться про штрафи для бізнесу – від 3000 до 6000 мінімумів (51–102 тис. грн.)

У МВС назвали випадки, які не є порушенням комендантської години. А саме – якщо особа:

прямує до/з укриттів під час повітряної тривоги;
супроводжує поранених, важкохворих;
здійснює заходи з евакуації населення або рятування майна;
надає медичну (домедичну) допомогу;
перебуває в стані крайньої необхідності.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *