Сезон черешні стартував завчасно: чи радує вартість

Сезон української черешні цього року розпочався майже на три тижні раніше завдяки сприятливим погодним умовам, що спричинило зниження цін на 16% порівняно з минулим роком. Наразі на ринку “Шувар” черешня коштує від 75 до 120 грн за кілограм, тоді як у магазинах ціна коливається від 107 до 160 гривень.

6795_chereshnya-valeriy-chkalov-1-1500x1500.jpg (78.12 Kb)

Про це повідомила Тетяна Попович, керівник відділу маркетингу оптового ринку сільськогосподарської продукції “Шувар” у Львові. “Цьогорічний старт продажів української черешні значно відрізняється від дати початку сезону минулого року, яка припадала на 30 травня”, – зазначила вона.

Сприятливі погодні умови спричинили швидше дозрівання врожаю, що вплинуло на ринкову ситуацію. На ринку вже наявні значні партії черешні, що призвело до суттєвого зниження цін порівняно з минулим роком. Сьогодні вітчизняна черешня коштує на 16% дешевше, ніж на старті продажів минулого року. На ринку “Шувар” вартість закарпатської черешні становить від 75 до 120 грн за кілограм.

Якщо погодні умови залишаться сприятливими, можна очікувати ще більше високоякісної вітчизняної черешні, що може призвести до подальшого зниження цін. “Загалом черешневий сезон в Україні сьогодні демонструє суміш переваг раннього старту та регіональні виклики в логістиці, що може призвести до різноманітних сценаріїв ціноутворення та доступності продукції в міру розвитку сезону”, – зазначає Попович.

Ціни на черешню в магазинах

Ще не всі магазини отримали поставки черешні, проте деякі вже починають виставляти її на продаж. Очікується, що в міру збільшення поставок ціни можуть змінюватися, але поки середня ціна становить близько 140 грн за кілограм. Зокрема:

METRO – 166, 30 грн/кг;

Сільпо – 99,90 грн/кг;

NOVUS – 107 грн/кг;

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *