Перевезення дітей без автокрісла: які штрафи світять водіям
За перевезення дітей в автомобілях українців без спеціальних автокрісел або в кріслах, що їм не підходять, водіям загрожують штрафи до 850 грн. Справа в тому, що Правила дорожнього руху (ПДР) встановлюють, що перевозити дітей, зростання яких не перевищує 1,45 метра, у легковому автомобілі можна лише за наявності утримувальних систем (дитяче автокрісло).
Такі системи повинні дозволяти пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією транспортного засобу.Які норми діють і як каратимуть порушників.
Автокрісла для дітей необхідно встановлювати на місцях для сидіння. Встановлювати крісло для дітей віком до 3 років слід у позиції проти напрямку руху, тобто спинкою вперед. Крім того, якщо крісло ставиться на переднє сидіння біля водія, потрібно обов’язково вимкнути передню подушку безпеки для цього місця. Спрацювання подушки в момент аварії призводить до сильного удару, який може спричинити травмування дитини.
Характеристики крісла повинні повністю відповідати вазі та зростанню дитини. Перевезення дитини в невідповідному кріслі дорівнює його перевезенню взагалі без дитячого автокрісла.
За порушення правил перевезення передбачені штрафи. Водій має заплатити:
у разі першого порушення – 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 510 грн;
при повторному порушенні протягом року – 850 грн (це 50 неоподатковуваних мінімумів).
Штраф може бути виписаний у разі, якщо поліцейський зупинив автомобіль за порушення правил дорожнього руху. Спеціально для перевірки наявності автокрісла автомобілі не зупиняють.
Згідно з результатами численних досліджень, перевезення дітей у спеціальних автокріслах знижує ризик травм та загибелі у ДТП на 50%. При цьому у разі перевезення дітей на руках, що категорично заборонено, дорослий не зможе забезпечити безпеку під час аварії.
Як перевірити, чи є штрафи за порушення правил дорожнього руху
Водіям в Україні не потрібно чекати, коли офіційне повідомлення про штраф за порушення правил дорожнього руху прийде поштою. Онлайн-системи дозволяють самостійно дізнатися, чи були складені протоколи на авто, що є актуальним для покарань, передбачених за даними системи автофіксації порушень. Так, перевірити штрафи ПДР можна:
через сайт Міністерства внутрішніх справ;
у електронному кабінеті водія на порталі Головного сервісного центру МВС;
через програму Дія (в меню “Сервіси”).
Сплатити штраф також можна онлайн. Така послуга доступна:
у додатку Дія;
у мобільному додатку “Штрафи ПДР” від МВС;
у “Приват24” та онлайн-банкінгу Monobank.