НБУ спрогнозував інфляцію до кінця року

Нацбанк спрямовуватиме свою політику на збереження помірної інфляції цього року.

0224_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)

Інфляція в Україні пришвидшиться до кінця року, однак залишатиметься помірною.

“НБУ очікує помірного пришвидшення інфляції в наступні місяці та її вихід за межі цільового діапазону до кінця року. Така цінова динаміка визначатиметься передусім збереженням тиску на витрати бізнесу в умовах війни, вірогідно, дещо нижчими врожаями після минулорічних рекордів, перенесенням на ціни зростання заробітних плат відносно високими темпами, а також підвищенням тарифів на електроенергію”, – розповів голова Національного банку Андрій Пишний під час брифінгу.

Фундаментальний ціновий тиск внаслідок війни зберігатиметься, очікується пришвидшення інфляції у другому півріччі. Враховуючи це, НБУ спрямовуватиме свою політику на збереження помірної інфляції цього року і повернення її до цільового діапазону 5% ± 1 в. п. у наступні роки.

За словами очільника центробанку, як і раніше, виважена монетарна політика НБУ та мораторій на підвищення більшості житлово-комунальних тарифів обмежуватимуть зростання цін.

“Нацбанк не лише продовжуватиме політику захисту гривневих заощаджень від інфляційного знецінення, але й покриватиме структурний дефіцит валюти та згладжуватиме надмірні курсові коливання для забезпечення стійкості валютного ринку”, – наголосив Пишний.

Голова Нацбанку зазначив, що ці заходи є важливими для збереження контролю над інфляційними очікуваннями, утримання інфляції на помірному рівні у 2024 році та її повернення до цільового діапазону 5% ± 1 в. п. упродовж наступних років.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *