Яку ціну на світло побачать українці в осінньо-зимовий період

В Україні тариф на електроенергію не змінюватимуть до 1 травня 2025-го. Таким чином, осінньо-зимовий період 2024/2025 пройде без підвищення – за кожну 1 кВт*год потрібно сплачувати 4,32 грн.

7364_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)

“Ціна на електричну енергію для побутових споживачів згідно з Постановою №632 затверджена до 30.04.2025. Тобто до закінчення осінньо-зимового періоду 2024/2025 років тариф на електроенергію для побутових споживачів переглядатись не буде”, – йдеться у відповіді міністра енергетики Германа Галущенка на запит нардепа Олексія Кучеренка. Документ опублікував на своїй сторінці у Facebook парламентарій.

Крім того, він також зазначив, що тариф в 4,32 грн за 1 кВт*год формувався з урахуванням собівартості електроенергії, яка вироблена “Енергоатомом” та “Укргідроенерго”. Вона становить 1,7 грн (це тільки генерація). Насправді українці також споживають імпортовану електроенергію, струм, який згенеровано вітровими та сонячними станціями, теплової генерацію.

Тариф на електроенергію зберегли на рівні 2,64 грн за 1 кВт*год для тих, хто використовує електричне опалення. Проте старий тариф для таких українців діятиме лише в опалювальний період.

В неопалювальний сезон такі українці, як і всі, платитимуть 4,32 грн/кВт*год. Як йдеться в рішенні уряду, якщо родина, яка використовує електричне опалення, в зимовий місяць використовує до 2000 кВт*год, вона має право платити за струм за старим тарифом. Однак якщо споживання більше, то за весь спожитий об’єм доведеться платити вже за новим тарифом – 4,32 грн/кВт*год.

Раніше міністр енергетики Герман Глущенко говорив, що в умовах складної економічної ситуації через війну не можна дозволити підвищення ціни на електроенергію для населення до ринкового рівня (майже 7,5 грн/кВт*год), але й держава в цих умовах не має можливості утримувати наднизьку пільгову ціну для всіх споживачів. Адже тариф на електроенергію у розмірі 2,64 грн покривав лише третину реальної вартості електроенергії.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *