Експерт підрахував втрати Парагваю від заборони майнінгу – ForkLog UA
Економіка Парагваю може втратити понад $200 млн щорічних надходжень у разі ухвалення запропонованого законопроєкту про заборону майнінгу. Про це Cointelegraph заявив співзасновник Hashlabs Mining Джаран Меллеруд.
У квітні група сенаторів внесла до Конгресу документ, який передбачає 180-денний мораторій на діяльність з видобутку криптовалюти та інші, пов’язані з ними операції. Заборону може бути продовжено до ухвалення всеосяжного регулювання цифрових активів і доти, доки оператор національної енергосистеми ANDE не зможе гарантувати стійку роботу інфраструктури.
За твердженням політиків, нелегальні майнінгові ферми крадуть електроенергію і порушують постачання населення.
Однак обмеження на роботу зареєстрованих підприємств із видобутку криптовалют може дорого обійтися країні, вважає Меллеруд.
«Заборона майнінгу біткоїна може коштувати Парагваю понад $200 млн на рік, якщо припустити, що в країні є 500 МВт легальних майнерів, які платять $0,05 за кВт-годину як операційні витрати», – заявив він.
ВВП на душу населення в країні становить $5843 – 104 місце у світі і значно нижче, ніж у сусідніх Бразилії ($10 413) або Аргентини ($13 297). Сукупний показник невеликої латиноамериканської країни (6,8 млн населення) ледь перевищує $44 млрд.
На думку Меллеруда, індустрія майнінгу зараз робить «значний, позитивний внесок у торговельний баланс Парагваю».
Популярним місцем для будівництва підприємств з видобутку криптовалют став район греблі «Ітайпу». Друга за потужністю у світі гідроелектростанція повністю закриває потреби країни. Історично надлишок виробленої електроенергії експортувався до Бразилії за низькими цінами. Майнери купують її за вищими тарифами, зазначив експерт.
Але законодавці стверджують, що станом на лютий зареєстровано 50 випадків перебоїв з енергопостачанням, спричинених видобутком криптовалют. За оцінкою ANDE, у середньому кожна нелегальна майнінгова ферма на місяць завдає збитків у ~$95 000, за рік сукупні втрати можуть сягнути ~$60 млн.
«Незаконні операції можуть завдати шкоди енергосистемі, якщо вони споживають занадто багато електроенергії з низьковольтних ліній», – визнав Меллеруд.
Нагадаємо, 2023 року експерти Hashrate Index, оцінивши розвиток і перспективи біткойн-майнінгу в Парагваї, дійшли висновку, що країна стає важливим глобальним центром індустрії.