Чи стануть дорогими та колекційними старі українські монети
НБУ виводить з обігу монети, випущені до 2003 року – з метою оптимізації їхнього номінального ряду. Проте дорогими та колекційними вони через це не стануть. Причина – такі копійки були випущені великими тиражами та зі звичайних матеріалів.
Про це розповів редактор сайту “Монети-Ягідки” Віталій Ткач. Він заначив: цінуються лиш монети з дорогоцінних металів – наприклад, срібла чи золота. Або ж рідкісні. Тож перетворити “масові” копійки на скарб, почекаши, доки вони постаріють, не вийде.
“Люди чомусь думають, що якщо взяти монету, відкласти її і через 100 років комусь там продати, то вона буде коштувати мільйон. Це помилка”, – констатував він.
Як приклад, експерт навів випадок зі своєї практики. “Якось чоловік каже, мовляв, відкладу 10 копійок – племіннику подарую. Але це звичайна монета, вона не коштуватиме дорого. Навіть сторічної давності монети не всі щось коштують”, – резюмував Ткач.
Чого варті старі монети СРСР
Що очікує монети України, які виводяться з обігу, можна зрозуміти на прикладі старих монет СРСР. За словами Ткача, попри свій вік, більшість таких копійок – ні що інше, як просто шматки металу, які нумізмати можуть купити за символічну 1 грн. І то лише якщо вони будуть у хорошому стані. В іншому випадку навряд чи можна буде сподіватися і на це.
“З високою ймовірністю це буде іржава монета. Це, а також те, що вона може бути ще й потемнілою, вартості не додає. Навпаки – знижує”, – зазначив Ткач.
Які монети виводять з обігу
Нацбанк виводить з обігу одразу кілька номіналів копійок, випущених до 2003 року. Зокрема:
1 копійку;
2 копійки;
5 копійок;
25 копійок.
Втім, точну дату цього поки що не визначено. Як розповіли в самому НБУ, ці монети можна буде обміняти до кінця дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення.