Працюють на агресора. Двох провідних німецьких виробників високоточних верстатів визнали міжнародними спонсорами війни
До списку міжнародних спонсорів війни внесли компанії SPINNER і DMG MORI (Фото:DMG MORI через Facebook)
Два провідні німецькі виробники верстатів потрапили до списку міжнародних спонсорів війни від НАЗК.
НАЗК внесло двох провідних німецьких виробників високоточних верстатів SPINNER і DMG MORI до переліку міжнародних спонсорів війни.
Про це йдеться в повідомленні агентства.
Побачити все на власні очі. НАЗК запрошує в Україну СЕО міжнародних компаній, які не припинили роботу у РФ
«Німецькі компанії Spinner і DMG MORI продовжують співпрацю з РФ, підтримуючи її військовий потенціал», — зазначили в НАЗК.
У відомстві наголосили, що, незважаючи на санкції, верстати цих компаній продовжує утримувати і купувати РФ. Без цього обладнання РФ не здатна виробляти зброю і компоненти до неї.
На сайті офіційного дистриб’ютора компанії SPINNER у Росії ТОВ ШПИННЕР зазначено, що він працює «у звичайному режимі».
За даними Export Genius, з 24 лютого 2022 року до 31 червня 2023 року в Росію було імпортовано верстати і комплектуючі SPINNER на майже $15 млн.
Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, обсяг поставок обладнання SPINNER до Росії збільшився на 500%.
Верстати компанії імпортують підсанкційні підприємства російського військово-промислового комплексу, які розробляють і виробляють компоненти літаків Су і МіГ.
Компанія DMG MORI в РФ представлена через ТОВ ДМГ Морі Рус, яке управляє верстатобудівним заводом в Ульяновську — ТОВ Ульяновський верстатобудівний завод.
Наприкінці лютого 2022 року DMG MORI оголосила про припинення всіх продажів і обслуговування в Росії, а також усього виробництва на своєму заводі в Ульяновську. Всупереч офіційним заявам, компанія залишається активним учасником на російському ринку.
Згідно з даними російського суду, ТОВ ДМГ Морі Рус у липні та серпні 2022 року здійснило поставку верстатних комплектуючих для дочірнього підприємства ПАТ ОДКС-а «Сатурн» — інструментальний завод, що виробляє газотурбінні двигуни для військової авіації.
Раніше повідомлялося, що НАЗК внесло до переліку міжнародних спонсорів війни турецьку хімічну компанію Şişecam Group. Компанія продовжує вести бізнес із РФ і залишається найбільшим у Росії експортером у своїй галузі.