Маск, Цукерберг, Гейтс та інші. Лідери техногігантів зустрілися з сенатом для обговорення регулювання ШІ
Білл Гейтс говорив про потенціал ШІ для того, щоб нагодувати голодних (Фото:REUTERS)
Білл Гейтс, Ілон Маск, Марк Цукерберг та інші представники технологічної галузі зустрілися з Сенатом США для обговорення майбутнього регулювання штучного інтелекту.
Про це повідомляє CNN.
ШІ змінить поведінку користувачів. Білл Гейтс пророкує смерть пошуковиків
Після тригодинних слухань у Сенаті Ілон Маск підсумував серйозні ризики, пов’язані зі штучним інтелектом.
«Існує певна ймовірність — вище нуля — що ШІ вб’є нас усіх. Я думаю, що вона низька, але вона є, — сказав Маск журналістам, — наслідки помилок ШІ дуже серйозні».
Але він також сказав, що ця зустріч «може увійти в історію як дуже важлива для майбутнього цивілізації».
Сесія, організована лідером більшості в Сенаті Чаком Шумером, зібрала разом високопоставлених керівників технологічних компаній, лідерів громадського суспільства та понад 60 сенаторів. Перша з дев’яти сесій спрямована на досягнення консенсусу, оскільки Сенат готується до розробки законопроєкту, який регулюватиме швидкозростаючу індустрію штучного інтелекту. До групи увійшли керівники Meta, Google, OpenAI, Nvidia та IBM.
Всі учасники підняли руки, що означає «так», коли їх запитали, чи повинен федеральний уряд здійснювати нагляд за ШІ, повідомив Шумер. Але консенсусу щодо того, якою має бути ця роль, і щодо конкретних законодавчих норм, за словами учасників, досягти не вдалося.
Білл Гейтс говорив про потенціал ШІ для того, щоб нагодувати голодних, а один неназваний учасник закликав витратити десятки мільярдів доларів на «трансформаційні інновації», які могли б розкрити переваги ШІ, сказав Шумер.
Завдання Конгресу полягає в тому, щоб просувати ці переваги, пом’якшуючи при цьому соціальні ризики ШІ, зокрема дискримінацію на основі технологій, загрози національній безпеці й навіть, як сказав Ілон Маск, «цивілізаційний ризик».
Може атакувати людей. Білл Гейтс розповів, чому він боїться штучного інтелекту
Інші домовленості торкнулися традиційних пріоритетів технологічної галузі, такі як збільшення федеральних інвестицій у дослідження та розробки, а також сприяння кваліфікованій імміграції та освіті.
Після зустрічі Маск сказав журналістам, що, на його думку, ймовірно буде створено окреме агентство з регулювання ШІ.
Це засідання надало технологічній індустрії важливу можливість вплинути на те, як законодавці розробляють правила, що регулюватимуть ШІ.
Журналісти CNN також зазначають, що на засіданні Маск сидів у протилежному кінці кімнати від Марка Цукерберга, і це, ймовірно, перший раз коли вони перебувають в одній кімнаті відтоді, як домовилися про поєдинок.