Подарунок Путіну та Газпрому. Австрійський енергетичний гігант пообіцяв купувати російський газ до 2040 року

Олексій Міллер, голова правління Газпрому (Фото:ПАТ Газпром)

Олексій Міллер, голова правління Газпрому (Фото:ПАТ Газпром)

Австрійська енергетична група OMV продовжить купувати більшу частину газу в Росії зимою 2023/2024, незважаючи на те, що забезпечила резервні контракти, щоб покрити потреби в імпорті з інших джерел.

Про це заявив гендиректор OMV Альфред Штерн, повідомляє Financial Times.

У 2023 році на Газпром чекає різке скорочення доходів (Фото:REUTERS/Anton Vaganov)

У чотири рази. Доходи Газпрому у 2023 році різко обваляться — Reuters

Він також сказав, що через 16 місяців після вторгнення Росії в Україну його компанія не планує вийти з довгострокового контракту з Газпромом, який вона підписала в 2018 році, оскільки російський газ не підпадає під санкції Заходу.

«Поки Газпром постачатиме… ми будемо продовжувати брати ці обсяги у Газпрому», — сказав Штерн.

Контракт OMV з Газпромом розрахований до 2040 року. Участь у його підписанні особисто брав Володимир Путін.

«Ми як промислова компанія зобов’язані забезпечити використання цих джерел, доки вони є юридично прийнятними», — додав Штерн.

Штерн відмовився від прямої критики контракту з Газпромом і охарактеризував його як заснований на «стандартних» ринкових умовах: «У цьому немає нічого дивного», — сказав він.

OMV, регіональний енергетичний гігант зі значним нафтовим і хімічним бізнесом, який у 2022 році отримав 62 млрд євро доходу, покриває близько 30% австрійського газового ринку. Компанію, найбільшим акціонером якої є австрійський уряд, раніше різко критикували за її залежність від російської енергетики.

«Минулої зими компанія щомісяця платила понад 1 млрд євро Кремлю за російський газ», — пише FT.

«У той час як сусідні Німеччина та Чехія скоротили імпорт російського газу до нуля, Австрія, як і Угорщина, досягла незначного прогресу в зменшенні своєї залежності від російського газу», — додає видання.

Читайте також:

Проте Штерн також зазначив, що OMV щойно схвалила інвестиційний проєкт на 2 млрд євро для запуску газового родовища Neptun Deep у Чорному морі в межах спільного підприємства з румунською Romgaz (з частками 50% на 50%). До 2027 він має вивести на європейський ринок 100 млрд кубометрів природного газу.

Зазначимо, що у квітні 2022 року OMV відмовилася від імпорту та переробки російської нафти.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *