Який % світового населення страждає від крайніх злиднів
Станом на сьогодні 8,5% світового населення страждає від крайніх злиднів, тоді як майже половина людей живе в умовах бідності.
Про це йдеться у звіті Світового банку за 2024 рік.
«Сьогодні майже 700 мільйонів людей (8,5 відсотка населення світу) живуть у крайній бідності — менше ніж на 2,15 долари на день», — йдеться у звіті.
Зазначається, що прогрес зупинився на тлі повільного зросту на роботі, невдач через COVID-19 і збільшену нестабільність.
При цьому зазначається, що рівень бідності в країнах з низьким доходом наразі вищий, ніж до пандемії.
Близько 3,5 мільярда осіб, що складає 44% населення світу, залишаються бідними за стандартами, актуальними для країн з вищими доходами — менш ніж 6,85 долара на день.
Країни з найвищим рівнем бідності
Дві третини людей, які живуть у крайніх злиднях, проживають у країнах Африки на південь від Сахари, а якщо врахувати всі нестабільні та конфліктні регіони, ця цифра зростає до трьох чвертей.
Світовий банк прогнозує, що до 2030 року 622 мільйони осіб (7,3% населення світу) житимуть у крайній бідності.
«Це означає, що, за прогнозами, близько 69 мільйонів людей зможуть вибратися зі злиднів в період з 2024 по 2030 рік порівняно з приблизно 150 мільйонами, яким це вдалося в період з 2013 по 2019 рік», — зазначили у звіті.
Крім того, аналітики вказують на те, що ймовірно 3,4 мільярда людей (майже 40% населення світу) житимуть на менше ніж 6,85 доларів на день. Ці дані підкреслюють термінову необхідність вжити заходів для боротьби з глобальною бідністю.