ЗВР України пробили психологічну стелю

Міжнародні (золото-валютні) резерви (ЗВР) України зросли до нового історичного рекорду. Так, за підсумками грудня-2024 їхній обсяг збільшився на 9,7% – з 39,9 млрд дол. до 43,8 млрд дол. Головні причини зростання – високі валютні надходження від партнерів України, а також від держоблігацій (ОВДП) в інвалюті.

2743_98_main-v1710828425.jpg (24.59 Kb)

Про суму ЗВР свідчать оновлені дані Національного банку України (НБУ). Попередній рекорд фіксувався за підсумками березня-2024 на рівні 43,76 млрд дол. Загалом у 2024 році міжнародні резерви України збільшились на 8%.

Нацбанк зазначив, що за 2024 рік Україна отримала фінансову підтримку у сумі близько 42 млрд дол. Окрім того, до країни надійшло понад 3,5 млрд дол. завдяки розміщенню валютних ОВДП.

Нинішній обсяг резервів, як підрахував регулятор, покриває фінансування 5,5 місяців майбутнього імпорту. “Нормою”, за міжнародними стандартами, вважаються 3 місяці.

“Зростання обсягу міжнародних резервів в умовах повномасштабної війни стало можливим, насамперед завдяки потужній підтримці наших міжнародних партнерів… У 2025 році Україна розраховує отримати близько 38 млрд дол. від міжнародних партнерів. Отже, здатність НБУ підтримувати достатній рівень міжнародних резервів та забезпечувати стійкість валютного ринку залишиться високою”, – зазначив глава НБУ Андрій Пишний.

Як додав очільник податкового комітету парламенту Данило Гетманцев (“Слуга народу”), Міжнародний валютний фонд (МВФ) уже спрогнозував суму резервів України ще на рік уперед. “До кінця 2025 року обсяг ЗВР залишиться на приблизно такому ж рівні, як і зараз (43,3 млрд дол.). Це має стати значним фактором стабілізації валютних очікувань та підтримки відносної курсової стійкості”, – зазначив Гетманцев.

ЗВР України у грудні 2024 року: що вплинуло на обсяг

Валютні надходження на рахунки уряду в НБУ за грудень-2024 становили 9,46 млрд дол. (місяцем раніше – 6,67 млрд). При цьому на обслуговування боргів Україна витратила 123,6 млн дол., окрім того, ще 252 млн дол. було виплачено Міжнародному валютному фонду (МВФ).

Операції НБУ на міжбанку. Нацбанк продав на валютному ринку 5,3 млрд дол. (у листопаді – 2,71 млрд), а викупив лише 400 тис. дол. “Зростання інтервенцій НБУ з продажу валюти минулого місяця пов’язане насамперед із традиційним сезонним фактором – активізацією бюджетних видатків та операцій бізнесу наприкінці року”, – пояснили в регуляторі.

Курс валют. Оцінка вартості фінансових інструментів збільшилася на 92,4 млн дол.

Нагадаємо, в Україні ЗВР складаються із цінних паперів, депозитів, готівки та коштів на кореспондентських рахунках, а також монетарного золота. Золото має найменшу частку в резервах – на 1 січня це 5,3%. Цінні папери займають 67,1% всього обсягу ЗВР, а 27,6%, що залишилися, припадають на “живі” гроші.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *