Золотовалютні резерви України пробили психологічну позначку

Міжнародні (золотовалютні) резерви (ЗВР) України за грудень-2023 зросли на 4,4%, до 40,5 млрд дол. станом на 1 січня 2024 року. Показник знову перевищив психологічну позначку 40 млрд дол. і наблизився до рекордних значень. Зростання відбулося після падіння обсягу ЗВР протягом чотирьох місяців поспіль.

7916_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

Про це свідчать дані Національного банку України (НБУ). Регулятор зазначає, що зростання резервів вдалося досягти завдяки фінансовій допомозі союзників України.

“Цьому (підвищенню. – Ред.) сприяли валютні надходження від міжнародних партнерів, які перевищили чистий продаж валюти Національним банком та боргові виплати країни в іноземній валюті”, – зазначили в НБУ.

Показник резервів близький до рекордного рівня ЗВР України, якого було досягнуто в серпні-2023 – 41,7 млрд дол. Також обсяг резервів покриває фінансування 5,4 місяця майбутнього експорту. “Нормою”, за міжнародними стандартами, вважаються 2-3 місяці.

Загалом за 2023 рік міжнародні резерви України збільшились на 42%. “Найбільша фінансова допомога надійшла від Європейського Союзу – 19,7 млрд дол. через трастовий фонд Світового банку – 16,4 млрд дол. США (зокрема від США, Японії, Великої Британії, Норвегії та інших країн), МВФ – 4, 5 млрд дол. та Канади – 1,8 млрд дол.”, – додали в НБУ.

ЗВР України у грудні: що вплинуло

Валютні надходження на рахунки уряду в НБУ за місяць становили 5,55 млрд дол. При цьому на обслуговування боргів Україна витратила 708,2 млн дол.
Операції НБУ на міжбанку. Нацбанк продав 3,56 млрд, а викупив – 6,7 млн дол. Чистий продаж валюти склав 3,55 млрд дол., збільшившись у 1,4 раза порівняно з листопадом. “Зростання інтервенцій НБУ з продажу валюти минулого місяця пов’язане насамперед із сезонним фактором, зокрема через активізацію бюджетних видатків наприкінці року”, – пояснили в Нацбанку.
Курс валют. Оцінка вартості фінансових інструментів збільшилася на 426,7 млн. дол.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *