Українцям хочуть спростити процедуру оформлення пенсій

В Україні планують спростити процедуру оформлення соціальної допомоги та пенсій, щоб це можна було зробити у будь-якому банківському відділенні або через онлайн-банкінг. Це нововведення значно підвищить зручність та ефективність надання соціальних послуг для громадян.

7292_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

Про майбутні зміни розповіли у Міністерстві соціальної політики. Відповідні меморандуми були підписані 23 травня 2024 року, і вони передбачають створення централізованого механізму виплат окремих видів соціальної допомоги.

Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович наголосила, що нові партнери допоможуть прискорити реалізацію соціальних реформ, зробивши соціальну допомогу більш доступною, прозорою, інклюзивною та швидкою. Сторони домовилися співпрацювати в таких напрямах:

розвиток інклюзії у сфері надання адміністративних послуг;
розроблення механізму залучення банківських установ до процесу оформлення та виплати різних видів державної соціальної допомоги, пенсій, субсидій та компенсацій.
Одним із ключових аспектів співпраці є розширення функціоналу “Кабінету Банку”. Сьогодні це програмне забезпечення дозволяє отримувати дані про виплати від органів соціального захисту населення та передавати їх до банківських установ для опрацювання.

У перспективі це дозволить співробітникам банків реєструвати звернення громадян для отримання соціальної допомоги, що зробить процес значно зручнішим. Українці зможуть отримувати різні види соціальної допомоги у найближчому відділенні банку або навіть в онлайн-банкінгу, не виходячи з дому.

Представники банківських асоціацій висловили свою підтримку цій ініціативі. “Зараз є дуже багато прикладів обʼєднання бізнесу і держави і напевно немає бізнесу в країні, який би не був залучений до хоча б якоїсь частини соціальних проєктів. У цій співпраці народжуються найкращі рішення, в ній народжується порозуміння і з неї може вийти ще один класний приклад синергії між державою і приватним бізнесом”, – зазначив голова ради Незалежної асоціації банків України Володимир Мудрий.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *