В Україні може зникнути популярний туалетний папір: що сталося

“Київський картонно-паперовий комбінат” (ККПК) в Обухові Київської області загрожує зупинити роботу через брак співробітників-чоловіків внаслідок мобілізації. Завод, серед іншого, виготовляє туалетний папір під відомим брендом “Обухів”.

1088_4247636718w640h640tualetnaya-bum.jpg (24.16 Kb)

Про можливість припинення роботи заявили у самому ККПК. На підприємстві пояснюють: заводу потрібні працівники зі спеціальностей, якими за вимогами норм охорони праці можуть займатися лише чоловіки, повідомляє “Інтерфакс-Україна”. Тобто замінити таких працівників-чоловіків жінками не вдасться.

“На підприємстві є й професії, де за вимогами охорони праці можуть працювати лише чоловіки. Тому варіант заміни їх жінками неможливий. Якщо таких співробітників мобілізують, зупиниться виробництво”, – кажуть на комбінаті.

Крім того, на навчання деяких фахівців потрібно багато часу, нарікають у компанії. Зокрема, щоб стати машиністом паперо- або карторобної машини, потрібно близько п’яти років.

“Незамінність професіоналів паперової галузі зумовлена і тим, що виробництво паперу пов’язане з підвищеним рівнем шуму, температури, вологості та вібрації. Тому люди, які працюють у цехах, повинні бути фізично витривалими”, – додали в компанії.

При цьому частину фахівців завод намагається замінити жінками. Наприклад, їх навчають професії водія навантажувача.

Слід зважати на те, що в Україні діє система стратегічного бронювання від мобілізації. Скористатися нею можуть не лише ті підприємства, які працюють на оборонну сферу. Для того, щоб частина співробітників підлягала “броні”, компанії потрібно відповідати одночасно трьом із семи критеріїв, встановленим Міністерством економіки:

загальна сума сплачених податків та зборів за попередній рік перевищує еквівалент 1,5 млн євро (близько 59,34 млн грн);
обсяг надходжень валюти, крім кредитів та позичок, за попередній рік перевищує 32 млн євро;
підприємство є у списку держкомпаній, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки;
підприємство має важливе значення для економіки чи задоволення потреб територіальної громади (критерії галузеві міністерства чи органи місцевого самоврядування);
відсутність заборгованості зі сплати ЄСВ;
розмір середньої зарплати на підприємстві перевищує середню зарплату в регіоні за четвертий квартал 2021 року;
підприємство є резидентом “Дія.Сіті”.
ККПК – один із найбільших виробників паперової продукції в Європі. Власником комбінату є австрійський Pulp Mill Holding. При цьому завод є містоутворюючим підприємством для Обухова, що “відкриває” для нього як мінімум один пункт із вимог Міненекономіки.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *