Що зробить Україна у разі припинення допомоги з США

Якщо фінансова допомога США припиниться, Україні доведеться шукати дефіцитний ресурс та скасовувати пільги.

1014_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

Голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев сподівається, що конгресменам вдасться домовитися. Про це передає “Укрінформ”.

Але ситуація може розвиватися по-різному. Тож є певний потенціал у скасуванні деяких пільг.

“Якщо говорити про заощадження, то у нас є певний потенціал у скасуванні деяких пільг. При оновленні Меморандуму з МВФ у грудні минулого року ми домовилися про те, що Україна підготує оцінку ефективності податкових пільг, у тому числі їх “вартості” для бюджету, щоб вийти на єдиний підхід до реформ”, – вказав Гетманцев.

Структурним орієнтиром для виконання цього завдання є кінець липня 2024 року.

“Для нас важливо здійснити комплексний аудит пільг, які доволі щедро роздавались в усі часи, а скорочувати їх ми почали лише з 2019 року. Розібратися, наскільки ті пільги, що залишилися, ефективні й справедливі нині, який дають загальний економічний ефект – чи навпаки не дають, а лише утворюють діри в бюджеті, – давно вже час”, – пояснив нардеп.

Після аудиту будуть ухвалювати рішення щодо певних пільг.

“І тоді разом з партнерами ми зможемо визначитися – що варто залишати, а що насправді шкодить економіці, якщо оцінювати комплексний ефект, а не вигоду для конкретного отримувача пільг. Я, приміром, переконаний, що треба скасовувати пільгу підприємствам Всеукраїнської організації інвалідів, які досі отримують відшкодування з ПДВ, сплачуючи цей податок за нульовою ставкою. Така пільга абсолютно невиправдана. Бо по-суті вивільнений ресурс іде не на підтримку осіб з інвалідністю, а на фінансування кількох сімей, які монополізували цю сферу в Україні”, – сказав Гетманцев.

Це одна з небагатьох пільг, яка залишилася з попередніх скликань ВР.

“Приберемо – отримаємо певний, такий необхідний державі, ресурс. Але глобально скасування залишків “фестивалю пільг” кардинально на надходження до бюджету не вплине. Конкретніше про сумарний ефект від перегляду чинних податкових пільг можна буде говорити після проведеного аналізу у межах програми EFF”, – підсумував глава комітету.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *