ПриватБанк блокує доступ до рахунку без пояснення причини

ПриватБанк блокує рахунки клієнтів, які здійснюють підозрілі операції. При цьому клієнту не пояснюють причини. Серед поширених випадків: блокування рахунку після отримання переказу з криптобіржі, блокування після ігнорування повідомлення про необхідність надати документи для підтвердження легальності переказу або оновлення даних.

7635_79_pb.jpg (63.4 Kb)

“Банк заблокував доступ до рахунку без пояснення причини блокування. Звернулась до відділення банку, працівники не компетентні, нічого не змогли пояснити. Банк не просив жодних доказів, не приймає заяву. Я розчарована банком і його працівниками”, – йдеться в скарзі клієнтки на спеціалізованому форумі “Мінфін”.

У ПриватБанку пояснили: всі заходи здійснюються відповідно до внутрішніх процедур і відповідають вимогам, які стосуються безпеки та дотримання правил фінансового моніторингу в Україні.

“Банк як суб’єкт первинного фінансового моніторингу зобов’язаний вживати заходів, покликаних запобігати та протидіяти легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом; фінансуванню тероризму та розповсюдження зброї масового знищення”, – пояснили в “Приваті”.

Як перевіряють українців

Кожен банк має знати свого клієнта. Під час оформлення рахунку клієнт заповнює анкету: вказує своє майнове становище, розмір зарплати, додаткові доходи тощо. Потім діє ризикоорієнтований підхід. Обов’язково повинні перевіряти:

операції з перевищенням суми 400 тис. грн;
операції з громадськими діячами (депутатами всіх рівнів, чиновниками);
фізосіб-підприємців (“ФОП”), які зареєстровані за останні три місяці;
тих, хто часто робить перекази за кордоном, обмінює банкноти.
Проте запідозрити порушення та заблокувати можуть практично будь-який переказ. Якщо зарплата клієнта, наприклад, становить 10 тис. грн на місяць, а він щодня переказує (або отримує) тисячі гривень, банк може вважати такі операції сумнівними.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *