Яку валюту не приймуть українські банки та обмінники

В Україні банки та обмінники не приймуть банкноти, що мають ознаки значного зносу чи пошкодження (такі як забруднення половини купюри). Крім того, проблеми виникнуть і в тому випадку, якщо банкнота виявиться фальшивою.

5456_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

Про це йдеться в роз’ясненні НБУ. Підроблені банкноти повинні вилучатися у клієнта та передаватися до НБУ на дослідження. Якщо підроблення підтверджується, такі банкноти передаються правоохоронцям для розслідування. З усіма без винятку справжніми банкнотами касири банків та небанківських фінустанов повинні здійснювати валютно-обмінні операції (крім значно зношених чи пошкоджених).

Що робити зі значно зношеними/пошкодженими банкнотами? Вони можуть прийматися на інкасо. Це означає, що значно зношені чи пошкоджені банкноти пересилаються за кордон іноземному банку-кореспонденту для обміну.

Якщо, наприклад, банкноти:

порвані/різані;
обпалені/трухлі/гнилі;
мають пошкодження дизайну/елементів захисту чи друкарські недоліки;
мають зміни первісного кольору паперу або зображень;
мають загальні забруднення або такі, що займають половину банкноти (зокрема видимі в ультрафіолетових променях).
Крім того, на інкасо приймають банкноти, які вже раніше були вилучені іноземною державою з обігу. У таких серйозних випадках банкноти можна здати на інкасо, а решта, навіть зім’яті, трішки забруднені або потерті, повинні прийматися до обміну.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *