Яким буде курс долара до кінця тижня

Банківський сектор не виключає здорожчання готівкового долара цього тижня – 5-12 лютого. За прогнозом, у цей час вартість американської валюти перебуватиме в межах коридору купівлі та продажу від 38 до 39,5 грн. Увечері ж 4 лютого банки купують валюту в середньому по 37,6 грн, а продають по 38,1 грн.

7916_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

Про можливі зміни розповів начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий. Він зазначив: різниця ж між курсами купівлі-продажу залежатиме безпосередньо від поточного попиту на готівкову валюту. Складатиме ж ця різниця, за прогнозом:

не більше 50 коп. у банках;
до 1 грн в обмінниках.
Водночас, за його словами, щоденні коливання курсів на готівковому ринку будуть у межах 30-50 коп.

Якою очікується загальна ситуація на валютному ринку

Загалом же, зазначив банкір, стратегічно ситуація на валютному ринку не зазнає суттєвих змін. Адже дія режиму “керованої гнучкості”, запроваджена НБУ, триватиме.

Відповідно, підкреслив Лєсовий, ринку будуть притаманні часті та різнобічні зміни курсів валют на міжбанку – як наслідок дії низки факторів. Зокрема:

співвідношення попиту та пропозиції;
активності регулятора, який “гаситиме” надмірний попит валютними інтервенціями.
Водночас, за його словами, “готівковий ринок відповідно реагуватиме на всі зміни міжбанку”. Зокрема, гравці ринку додаватимуть до курсу міжбанку власну комісію, яка й формуватиме різницю між курсами безготівкового та готівкового ринків.

Загалом же, підкреслив Лєсовий, протягом 5-12 лютого на валютному ринку України слід очікувати утримання певного балансу на ринку валют і збереження відносної “стабільності” курсових змін. “Однак, у ситуацію можуть втрутитися й інші обставини, які зараз передбачити досить складно”, – резюмував він.

Яким буде офіційний курс долара

Зі свого боку, Нацбанк на 5 лютого виставив офіційний курс долара на рівні 37,57 грн. Тобто, опустив на 3 коп. порівняно з тим, що діяв протягом на вихідних.

Взагалі ж, як пояснив раніше заступник голови регулятора Сергій Ніколайчук, за режиму керованої гнучкості зміна курсу в той чи інший бік є нормальним явищем. Ба більше, наголосив він, НБУ попереджав, що подібне може відбуватися.

“Як і обіцяв НБУ, курс може як послаблюватися, коли ситуація на ринку погіршується, так і змінюватися, коли ситуація поліпшується. Як це, було, наприклад, у жовтні та першій половині листопада”, – сказав Ніколайчук.

Чи повернуть фіксований курс

Водночас НБУ не повертатиме фіксований курс долара. Там зазначають, що від цієї практики відійшли свідомо, а всі коливання – як у бік здорожчання, так і здешевлення – є нормальним явищем за режиму гнучкості.

Ба більше, підкреслив Ніколайчук, НБУ попереджав, що таке може відбуватися.”Як і обіцяв НБУ, курс може як послаблюватися, коли ситуація на ринку погіршується, так і змінюватися, коли ситуація поліпшується. Як це, наприклад, було в жовтні та першій половині листопада [2023 року]. … Повернення до фіксованого курсу наразі навіть не розглядається”, – сказав він.

При цьому він наголосив: від фіксованого курсу Нацбанк відійшов, коли було сформовано належні для цього передумови. А сам режим гнучкості курсу дозволяє йому забезпечувати досягнення низки важливих завдань. Зокрема, збереження привабливості гривневих інструментів:

депозитів;
облігацій внутрішніх державних позик (ОВДП).
“Поточна ситуація на валютному ринку не є неординарною. І точно не загрожує виконанню цього завдання”, – запевнив Ніколайчук.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *