ЄС дійшов згоди щодо 12-го пакета санкцій проти рф

Європейський Союз дійшов згоди щодо 12-го пакета санкцій проти Росії. До списку обмежень, зокрема, внесено нові заборони на імпорт та експорт, а також заходи щодо покращення механізму обмеження цін на російську нафту й заходи щодо боротьби з ухиленням від санкцій.

4365_gerb_1.jpg (38.03 Kb)

Про це повідомив верховний представник ЄС Жозеп Боррель. За його словами, його спільна з Єврокомісією пропозиція була представлена Раді ЄС. Саме цей орган повинен буде ухвалити остаточне рішення про запровадження 12-го пакета санкцій проти РФ.

Пакет буде спрямований не лише на боротьбу з обходом санкцій, ідеться в повідомленні Дипломатичної служби Європейського Союзу. Зокрема, пропонується запровадити:

санкції ще проти понад 120 фізичних та юридичних осіб за їхню роль у підриві суверенітету й територіальної цілісності України – йдеться, зокрема, про учасників російського військового, оборонного та IT-секторів;
нові заборони на імпорт та експорт;
заходи щодо посилення стелі нафтових цін.
“Пропоновані заходи спрямовані проти тих, хто організував нещодавні незаконні так звані вибори на тимчасово окупованих Росією територіях України, тих, хто несе відповідальність за примусове “перевиховання” українських дітей, і суб’єктів, які поширюють дезінформацію та пропаганду на підтримку агресивної війни Росії”, – уточнюється в повідомленні.

Інші подробиці поки що не розкриваються офіційно. Проте раніше агентству Bloomberg вдалося ознайомитися з документами 12-го пакета санкцій, з яких стало відомо, що серед торговельних обмежень ЄС розглядає:

заборону експорту верстатів, які Росія, ймовірно, використовує у виробництві озброєнь, а також дронів;
ембарго на поставки в РФ деяких хімікатів;
заборону на ввезення до Росії термостатів та літієвих акумуляторів.
Водночас, поки невідомо, чи включено заборону на імпорт алмазів з Росії до списку обмежень. Передбачається, що такий крок позбавить бюджет агресора істотних доходів, адже третина алмазів у світі надходить від російської компанії “Алроса”. У Росії частка групи сягає 90%. Також алмази входять до десятки найбільших статей неенергетичного експорту Росії. Раніше Боррель заявляв, що цей захід передбачений у 12-му пакеті санкцій.

Також ЗМІ повідомляли, що в рамках зміцнення механізму обмеження цін на російську нафту Данія може отримати право інспектувати та блокувати танкери з російською нафтою, що проходять через її води. Йдеться про те, щоб перекрити доступ на ринки російським танкерам без західного страхування.

Втім, ця інформація поки що не знайшла підтвердження. Як повідомили Reuters кілька євродипломатів, знайомих із текстом пропозиції про 12-й пакет санкцій, нафтові танкери “не є метою”. “Ми нічого не бачили про це у пропозиції комісії”, – сказав один із співрозмовників агентства.

Крім того, експерти з судноплавства не вважають такий план здійсненним. За їхніми словами, блокування комерційних судів у датських протоках “суперечитиме фундаментальним морським правилам”, зокрема Конвенції ООН з морського права. Фахівці наполягають, що Данія, як і раніше, матиме право зупинити судно лише в тому випадку, якщо воно становить очевидну загрозу, наприклад, для екології.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *