Українців попередили про можливе подорожчання хліба

Українців попередили, що хліб найближчим часом може подорожчати. Виробники очікують, що ціни можуть зрости на 30%.

8072_1470907616_9418ef8eb40a32be32fd9188b41deb89.jpg (76.36 Kb)

Про це заявив президент “Всеукраїнської асоціації пекарів” Юрій Дученко в коментарі AgroPortal. Він пояснив, що відключення електроенергії для хлібної галузі в Україні призводять до виробництва неякісної продукції та виходу з ладу обладнання, що зумовлює зростання цін на хліб.

Більшість підприємств хлібної галузі мають статус критичної інфраструктури і за законом не повинні бути відключені від електромереж. Однак на практиці підприємства регулярно відключають від електроенергії. Ті, хто має можливість, переходять на електрогенератори, що насамперед впливає на стабільність роботи та ціноутворення.

Юрій Дученко наголосив, що хлібна галузь споживає відносно невелику кількість електроенергії. “Аварійні відключення та відключення поза графіком призводять до виробництва бракованої продукції та виходу з ладу обладнання. Не всі заводи можуть працювати на генераторах, а ті, що можуть, повинні бути заздалегідь попереджені, щоб планово переключити виробництво на аварійну роботу на 2-3 години, не більше”, – пояснив він.

Ситуація вже призвела до дефіциту потужностей, оскільки деякі заводи не можуть відновити обладнання внаслідок блекаутів. “Не розумію, як ми будемо працювати до нового врожаю. Нам терміново потрібно говорити з усіма учасниками процесу, під егідою профільного міністерства підписувати меморандум з аграріями та експортерами, адже борошномели на сьогодні вже не можуть знайти зерна, щоб сформувати помольні партії”, – додав Дученко.

При цьому навіть графіки відключень не підходять для хлібної галузі, оскільки це перериває технологічний цикл. За словами експерта, якщо відключення триває дві години, то графік випуску хліба та хлібобулочних виробів зміщується на вісім годин.

Крім того, ще однією проблемою для хлібної галузі є бронювання. Через відсутність людей деякі підприємства змінюють графік роботи, скорочують обсяги та асортимент виробництва. “Документи подаються, але через навіть пунктуаційну помилку вони можуть бути повернуті без роз’яснення. Готується знову пакет документів. Процес займає від тижня до місяця. За цей час людина може бути мобілізована”, – пояснив Дученко.

Зростання цін на хліб також пов’язане зі збільшенням вартості борошна. “Саме борошно піднялося в ціні на 25-30%”, – додав Юрій Дученко.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *