В Україні дешевшає морква

В Україні дешевшає морква. Закупочні ціни, за якими фермери продають власну продукцію, знижуються до 8-10 гривень за кілограм, наближаючись до рівня 2020 року. Відповідно, незабаром українці можуть побачити зниження цін на овоч й у супермаркетах.

2854_4_main.jpg (87.08 Kb)

Про здешевлення повідомляють аналітики EastFruit. Зазначається: пропозиція моркви зростає цього сезону, що може призвести до подальшого зниження цін.

Наразі ціни на цей овоч коливаються в діапазоні від 8 до 10 гривень за кілограм, що еквівалентно близько 20 центам США за поточним обмінним курсом. Це майже досягнення рівня цін за 2020 рік, коли ціни на моркву складали лише 17 центів США за кілограм.

Експерти зауважили, що не всі виробники можуть зберігати моркву до травня, оскільки цей овоч традиційно вважається одним з найскладніших для тривалого зберігання. Тому ціни на моркву зазвичай зростають наприкінці квітня – на початку травня. Зазвичай на кінець травня ціни стабілізуються або знижуються з появою на ринку нового врожаю ранньої моркви.

Однак цього сезону пропозиція моркви зростає, і учасники ринку не виключають подальшого зниження цін, як це було у 2020 році. Поки що невідомо, наскільки фермерам вдалося відновити вирощування ранніх овочів на деокупованих південних регіонах України. Від цього буде залежати перспектива відновлення цін у травні.

Скільки морква коштує у супермаркетах

Ціни на моркву в деяких супермаркетах вже починають знижуватись, в середньому вони продають моркву по 10,7 грн/кг. Зокрема:

Varus – 12,90 грн/кг

АТБ – 9,89 грн/кг

Сільпо – 11,10 грн/кг

Фора – 9,90 грн/кг

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *