Який штраф передбачено за втрату військового квитка

З 18 травня чоловіки в Україні зобов’язані носити з собою військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного, інакше їм загрожує штраф від 17 000 до 25 500 гривень. У разі втрати військового квитка штраф становить від 510 до 1700 гривень залежно від кількості порушень.

8012_5b669f80f527a97320983e6267ee6434.jpg (30.61 Kb)

Які штрафи передбачено за втрату військового квитка. А також чи можна його відновити і як саме.

Відповідно до частини 6 статті 22 Закону України про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, усі чоловіки віком від 18 до 60 років повинні мати при собі військово-обліковий документ і пред’являти його на вимогу працівників ТЦК, поліції чи прикордонної служби. Відсутність документа є порушенням і може призвести до адміністративного покарання.

Відповідальність за відсутність військового квитка

Адвокат Роман Сімутін пояснив, що відсутність військово-облікового документа може спричинити накладення штрафу відповідно до частини 2 статті 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Штраф за це порушення може становити від 17 000 до 25 500 гривень.

Якщо поліцейський виявить, що громадянину раніше вручали повістку, але той не з’явився до ТЦК, або виявить інше порушення правил військового обліку, він має право затримати цю особу та доправити до ТЦК. Там очільник ТЦК винесе постанову про притягнення до адміністративної відповідальності за статтею 210 або 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Власник військового квитка зобов’язаний зберігати документ належним чином. У разі його втрати або пошкодження в умовах воєнного стану передбачено накладення штрафу за статтею 211 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Штраф за першу втрату становить від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 850 гривень), за повторне порушення – від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів (від 850 до 1700 гривень).

Військовий квиток може бути повторно виданий у разі втрати, крадіжки, пошкодження, знищення в результаті стихійного лиха, непридатності для подальшого використання або зміни особистих даних. Для відновлення військового квитка необхідно звернутися до свого командира або керівника ТЦК і СП.

Роман Сімутін радить чоловікам завжди мати при собі військово-обліковий документ, оскільки його відсутність може призвести до значних штрафів або інших проблем із правоохоронними органами. Збереження та своєчасне оновлення військового квитка допоможе уникнути неприємних ситуацій.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *