Цибуля стрімко стає делікатесом: причина цінового злету

Українські виробники різко підвищили ціни на цибулю. Так, за два тижні середня гуртова ціна її зросла одразу в 1,5 раза. Відповідно, вже незабаром значне зростання вартості продукту може відбутися і в супермаркетах – збільшивши і так значне здорожчання.

2129_5c950e2c0ec8a.jpg (50.13 Kb)

Про зростання цін повідомляє EastFruit. Там зазначають:

у дрібному гурті середня ціна на цибулю досягла 18 грн/кг;
у верхньому ціновому сегменті – 22 грн/кг.
При цьому наголошується: зовсім недавно виробники збували свою продукцію безкоштовно. Зокрема, наприкінці квітня на найбільшому регіональному торговому майданчику EF Trade Platform “почали з’являтися пропозиції цибулі за нульовою ціною”.

“Очевидно, що якісної цибулі на ринку не вистачає. Тому зростання цін покликане зацікавити постачальників цибулі з інших країн експортувати продукцію нового врожаю в Україну”, – пояснили аналітики.

Склалася ж така ситуація, зазначається, через те що Україна не стала покладатись виключно на імпортну цибулю. Натомість місцеві фермери в умовах повномасштабного вторгнення “змогли відновити виробництво овочів борщового набору замість знищених площ та інфраструктури в південних регіонах Херсонської області, окупованої російськими агресорами”.

“У багатьох країнах збирання цибулі нового врожаю вже в повному розпалі, а ось Україні ще доведеться почекати близько місяця до надходження нових партій продукції на ринок. Також нещодавні заморозки цілком могли пошкодити посіви ранньої цибулі, що може надати підтримку цінам”, – резюмували аналітики.

Скільки цибуля коштує в супермаркетах

Різко здорожчала цибуля і в супермаркетах. За моніторингом OBOZ.UA, 13 травня ті продають її в середньому по 32,28 грн/кг. Що одразу на 16,66 грн перевищує середню ціну квітня, яка, за даними “Мінфіну”, склала 15,62 грн/кг.

Загалом великі мережі продають цибулю по 21,9-48,4 грн/кг. Зокрема:

ЕКОмаркет – 21,9 грн/кг;

Auchan – 28,9 грн / кг;

Metro – 29,9 грн/кг;

Megamarket – 48,4 грн/кг.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *