Експерти назвали рівень опору для біткоїна – ForkLog UA
- Опором у рамках поточного відскоку біткоїна може стати рівень $65 000.
- Липень — сезонно сильний місяць для цифрового золота, але фактор Mt.Gox може виявитися важливішим.
- Майбутні вибори президента США і макростатистика здатні повернути першу криптовалюту на траєкторію зростання.
Для продовження розвитку відскоку від мінімумів червня біткоїну важливо подолати позначку $65 000. Цей рівень відповідає «собівартості» придбаних короткостроковими інвесторами монет, пише CoinDesk.
Інакше кажучи, спекулянти при ціні в $63 300 на момент написання тримають біткоїни в мінусі і можуть позбутися монет при досягненні беззбитковості, зазначили в Blockware Intelligence. За спостереженнями аналітиків, котирування цифрового золота опустилися нижче сукупної вартості короткострокових власників уперше із серпня 2023 року.
«Минулого літа, за аналогічних обставин, ціна залишилася в бічному тренді ще два місяці, перш ніж знову вирватися вгору», — додали фахівці.
Аналогічний показник «собівартості» стосовно ходлерів становить менше $20 000. Для цієї категорії учасників ринку поточне просідання в 15% від ATH у березні є рядовою подією, на думку Blockware.
«Під час циклу 2017 року біткоїн пережив 10 відкатів на 20% і більше. Це здорова корекція бичачого ринку. Волатильність струшує слабкі руки і надає можливості для стратегічного розміщення капіталу тим, хто має триваліший часовий горизонт», — вказали експерти.
Сезонність і Mt.Gox
Згідно з Coinglass, історично курс першої криптовалюти в липні підвищувався в середньому на 7,4%, у разі негативного закриття в попередній місяць.
Зазначений взаємозв’язок можуть порушити продажі монет урядом Німеччини та розподіл компенсацій довірчим керуючим Mt.Gox.
СIO ZeroCap Джонатан де Вет у бесіді з Cointelegraph заявив про очікування падіння біткоїна до «ключової» підтримки на $57 000.
Макроекономічні дані
Глава відділу деривативів у Bitfinex Джаг Кунер в інтерв’ю Decrypt зазначив, що вирішальну роль можуть зіграти зміни в регуляторній політиці та публікація макростатистики.
Фахівець допустив сценарій виходу економічних даних гірше за прогнози. Це може послабити традиційні ринки і підвищити інтерес до біткоїна та інших криптовалют як альтернативних інвестицій.
«Історично […] під час економічного спаду інвестори часто звертаються до цифрового золота як до засобу збереження капіталу», — підкреслив експерт.
Голова відділу досліджень DigitalX Пратік Кала спрогнозував консолідацію і низьку волатильність криптовалютного ринку в липні.
«Біткоїн шукає наступний великий каталізатор для руху вгору. На горизонті його поки що немає, але все зміниться в міру наближення виборів у США», — зазначив він.
Вплив ETF
У Kaiko звернули увагу на зниження показника обсягу торгів у вихідні дні до історичного мінімуму після запуску BTC-ETF.
Якщо 2019 року на вікенд припадало до 28% обороту першої криптовалюти, то 2023 року показник впав до 16%.
Фахівці зазначили, що торгівля BTC-ETF відбувається під час роботи фондового ринку. При цьому зросла частка монет, які змінюють власників в останню годину сесії через фіксинг.
«З моменту запуску біржових фондів це вікно [між 15 і 16 годинами за нью-йоркським часом] стало другим за популярністю часом для торгівлі біткоїном, хоча ефект спостерігається тільки в будні дні», — прокоментували аналітики.
Ще одним чинником зниження волатильності могло стати закриття криптовалютних банків Signature і Silicon Valley у березні 2023 року, згідно з Bloomberg. Обидва банки управляли цілодобовими мережами, які давали змогу маркетмейкерам розміщувати ордери на купівлю та продаж криптовалют, але після закриття сервісів великі гравці стали менш схильні надавати ліквідність в умовах низьких обсягів торгів.
Нагадаємо, аналітики Bitfinex припустили, що перша криптовалюта зараз перебуває у фазі консолідації на тлі розпродажів довгостроковими власниками.
Раніше У CryptoQuant спрогнозували появу передумов для відновлення ралі в III кварталі.