В AlphaQuest порахували кількість «мертвих» криптовалют – ForkLog UA
Для криптопроєктів 2023 рік став найважчим в останньому чотирирічному циклі – за цей період розробники занедбали 59,35% токенів, які відстежують на CoinMarketCap. Про це свідчить дослідження AlphaQuest.
Відсоток “померлих” монет з 2020 по 2023 роки. Джерело: AlphaQuest.
Висока смертність
Аналітики вивчили понад 12 000 проєктів, визначаючи «мертві» за чотирма критеріями:
- Низька ліквідність/обсяг торгів – 92,6%;
- неактивний сайт – 50,9%;
- виключені зі списку CoinMarketCap – 47,6%;
- віддалений X-акаунт – 35,6% (немає оновлень в X понад три місяці – 26,9%).
Експерти також вказали на випадки шахрайства, коли зловмисники купували або отримували доступ до занедбаних облікових записів проєктів для просування скаму.
«Аналізуючи активність у соціальних мережах, інвестори можуть залишатися в курсі подій і проявляти обережність у світі криптовалют», – нагадали в AlphaQuest.
Фільтрація ринку
72% криптопроєктів (3473 із 4834), що з’явилися в період бичачого циклу 2020-2021 років, також зазнали краху, зазначають аналітики.
Дослідники вказали на значні негативні наслідки великих банкрутств. Після колапсу екосистеми Terra понад 35% монет перестали існувати. Крах біржі FTX забрав за собою ще 32% токенів.
«Ця статистика вказує на сприйнятливість криптопроєктів до коливань ринку і підкреслює важливість управління ризиками в цій нестабільній сфері», – додали дослідники.
Середній термін існування стартапів в індустрії цифрових активів становить три роки, підрахували в AlphaQuest. Це означає, що звичайний проєкт «навряд чи зможе вижити протягом чотирирічного ринкового циклу».
Термін життя криптопроєктів. Джерело: AlphaQuest.
За даними аналітиків, лише 22,4% криптопроєктів існують довше за означений період. «Мертві» монети живуть у середньому всього 2,21 року.
Постраждалі
В AlphaQuest виділили кілька категорій криптоіндустрії, в яких понад 50% проєктів перестали існувати:
- Відео та музика – 75%;
- забезпечені активами стейблкоїни – 75%;
- метавсесвіти – 51%.
Найбільш постраждалими екосистемами стали Cardano і Terra – 74% «мертвих» проєктів у кожної. Значних втрат також зазнали Celo, Harmony, Near, Zilliqa і Moonriver.
Крім того, провалилася половина стартапів, підтриманих збанкрутілим хедж-фондом Three Arrows Capital. Серед інших венчурних фірм, у яких закрилося понад 50% криптопроектів у портфелі: Paradigm, DWF Labs, Polychain Capital, Andreessen Horowitz, Animoca Brands, Binance Labs і Multicoin Capital.
Раніше фахівці CoinGecko підрахували, що з моменту появи сегмента GameFi близько 2127 з 2817 проєктів у цьому напрямку зазнали невдачі.
Нагадаємо, 2023 року обсяг венчурних інвестицій в індустрію цифрових активів упав на 68% – до $10,7 млрд.