Навіщо насправді Україна будує нові енергоблоки — пояснення міністра
Read in English
За словами глави Міненерго Германа Галущенка, в Україні мають намір побудувати нові атомні енергоблоки, щоб компенсувати втрачені потужності окупованої Росією Запорізької АЕС.
Будівництво нових енергоблоків в Україні. Перші подробиці
На переконання міністра, ЗАЕС рано чи пізно вдасться деокупувати, однак все одно будуть проблеми, з якими стикнеться Україна.
Ми розуміємо, що повернемо цю станцію обов’язково, це питання часу. Інше питання — у якому стані ми її повернемо і чи зможемо одразу її запустити в роботу, — пояснив Герман Галущенко.
Він також звернув увагу на те, що будівництво 3-го та 4-го енергоблоків ХАЕС планувалося вже давно.
Що важливо розуміти, готовність 3-го енергоблока на сьогодні є досить високою.
Окрім того, наголошується, що після завершення будівництва чотирьох блоків на Хмельницькій АЕС, яке стартує цього року, станція повинна стати найпотужнішою в Європі.
Із тою потужністю, яку зможуть видавати шість реакторів на Хмельницькій АЕС, вона буде найбільшою у Європі й навіть більшою за потужністю, ніж Запорізька АЕС, — зазначив очільник Міненерго.
За словами міністра, ХАЕС також покликана також компенсувати втрачені потужності Запорізької АЕС.
Ми це розглядаємо як механізм компенсації потужностей окупованої Запорізької АЕС, — додав Герман Галущенко.
Що відомо про нову загрозу радіаційній безпеці на ЗАЕС
Як нещодавно попередив в.о. голови правління "Енергоатому" Петро Котін, на окупованій росіянами ЗАЕС незабаром спливе дозволений виробником 6-річний термін перебування ядерного палива в усіх шести реакторах.
«Намагання загарбників почергово переводити енергоблоки ЗАЕС зі стану «холодний зупин» у «гарячий» ще більше розхитують ситуацію, не кажучи вже про відверте порушення умов ліцензій Держатомрегулювання на експлуатацію цих ядерних установок, тобто водночас і вимог українського та міжнародного законодавства», — наголосив Петро Котін.