Що чекає рф після президентських виборів: невтішний прогноз
Мільйонам російських сімей доводиться скорочувати витрати через значне зростання цін. Поки що продукти та інші товари дорожчають, зарплати залишаються на старому рівні, а рубль девальвує. Причиною стала війна проти України, яку розв’язала сама РФ. Втім, самі росіяни відмовляються визнавати такий зв’язок і, ймовірно, готові й надалі підтримувати Володимира Путіна та його вертикаль влади.
У Росії дорожчає практично все, але особливо скаржаться на інфляцію сім’ї з маленькими дітьми, пише Reuters. Вони змушені заощаджувати на харчуванні поза домом та “необов’язкових” продуктах.
Річна інфляція 2022 року у Росії становила 11,9%, а 2023 року прогноз становить 7,-7,5%. При цьому, навіть згідно з офіційною статистикою, за межею бідності живуть не менше 15,7 млн росіян, які мають дохід менше 14 375 рублів, або 157 доларів на місяць.
Російський економіст Ігор Ліпіц також зазначає, що офіційні дані про рівень бідності не відповідають дійсності. Як і загалом дані про стан економіки, які підтасовуються, щоби догодити кремлівському керівництву.
“Реальна ситуація погана. Більшість населення Росії має дуже низьку заробітну плату”, – зазначив Ліпіц. Він вважає, що після президентських виборів у березні-2024 на росіян чекає ще більша стагнація та серйозне погіршення економічного здоров’я. За його прогнозом, близько 20 млн осіб у Росії можуть опинитися за межею бідності, а рубль впаде ще сильніше.
“Я бачу, як все подорожчало лише за останні п’ять років. Якщо раніше можна було легко купити продуктів на тисячу рублів на три-чотири дні, то тепер, коли ти йдеш у магазин, тисяча рублів – це ніщо, можна купити тільки продукти для повсякденних потреб, молоко, йогурт, хліб і все – твоя тисяча відлетіла. Грошей на частування не залишилося. Звичайно, можна жити і без них, але таке життя менш радісне”, – розповіла агентству 34-річна мешканка Середньоуральська на прізвище Степанова, яка виховує п’ятирічного сина.
За словами Степанової, її родина живе на 50 тис. рублів (близько 550 доларів) зарплати чоловіка. Росіянка підрахувала, що за останні п’ять років у Росії дитяче молоко подорожчало вчетверо, а візочки – утричі. Зарплати при цьому не підвищилися.
“Доходи сім’ї взагалі не зросли, тоді як рубль впав по відношенню до долара після лютого 2022 року, коли президент Володимир Путін наказав ввести війська в Україну, що зробило імпортні товари дорожчими у рублевому вираженні. Сім’я не захотіла обговорювати “політику”, Україну чи те, хто винен у зростанні цін, тому поки не зрозуміло, який довгостроковий вплив чинитимуть більш жорсткі умови життя на голосування в Росії”, – пише агентство. Аналітики не відкидають, що росіяни все одно продовжать голосувати за Путіна.