Чи передають банки інформацію про фінансові операції клієнтів ТЦК: відповідь ПриватБанку
На сайті відгуків про роботу банків клієнт ПриватБанку запитав, чи передає банк фінансову інформацію клієнтів співробітникам ТЦК через те, що запрацював електронний реєстр призовників. Представник банку відповів, що це не передбачено чинним законодавством.
“На запитання, чи банк передаватиме фінансову інформацію клієнтів в ТЦК (оскільки запрацював електронний реєстр призовників). Банк навіть не спромігся дати конкретну відповідь, а просто відписався стандартною заготовленою фразою мовляв керується законами, тим самим уникнув конкретної відповіді, я так розумію значить буде”, – написав клієнт.
Представник ПриватБанку відповів наступне: без прийняття відповідного закону, що зобов’язав би банки передавати таку інформацію — вона не передаватиметься.
Що відомо про електронний реєстр військовозобов’язаних
Електронний реєстр військовозобов’язаних “Оберіг” вже функціонує. Він готовий на 90%, проте має певні проблеми з сервісами. Про це розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
“Це закрита система, яка має свій захищений контур. Всі вимоги (захисту) до неї витримані. Це достатньо захищений продукт, який немає жодних натяків на можливість бути вразливим. І ми бачимо, що за півтора року повномасштабної війни немає витоку сенситивної інформації”, – заявив міністр.
6 вересня Міністр оборони Рустем Умєров оголосив про створення єдиного реєстру призовників. Це потрібно, на його думку, для того, щоб знищити корупцію. Закон про державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів був ухвалений ще в березні 2017 року. У вересні у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт 10062, який передбачає низку змін щодо реєстру військовозобов’язаних.
Згідно з законопроєктом, у режимі автоматичного обміну е-реєстр буде отримуватимувати дані з різних електронних реєстрів і баз всю необхідну інформацію. Всі ці дані будуть збиратися з різних реєстрів без згоди громадян:
- персональні дані призовників, військовозобов’язаних і резервістів
- контактні дані (номер телефону, електронна пошта)
- відомості про батьків
- сімейний стан
- відомості про сім’ю, освіту, паспортні дані (зокрема і паспорта для виїзду за кордон)
- відомості про місце роботи
- відомості про дату та мету виїзду за кордон і дату повернення
- дані про наявність/відсутність судимостей, дані про притягнення до адміністративної відповідальності
- відомості про знання іноземних мов, підвищення кваліфікації
- дані про наявність підстав для виїзду за кордон
- відомості про відкриті виконавчі провадження
- службові дані, зокрема про результати проходження ВЛК, відомості про участь у бойових діях, отримання бойових поранень тощо
Перелічені вище дані будуть доступні Територіальним центрам комплектації та соціальної підтримки (ТЦК СП). Перевірити себе в реєстрі військовозобов’язаних громадяни зможуть через електронний кабінет цього реєстру.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Мобілізація в Україні: список хвороб, з якими зараз не беруть в армію
- Жорстоко б'ють, поклавши на ліжко: у мережі поширюють шокуюче відео тортур у ТЦК Тернополя
- Ухилянти становляться воїнами: в ТЦК розповіли про зміну поведінки людей на фронті
- ПриватБанк заблокував рахунки клієнта та звинуватив у заборгованості понад 1 млн гривень – яким було рішення суду