Військовослужбовці можуть не сплачувати відсотки та штрафи за прострочені кредити: як домовлятися з банком
Військовослужбовці, які мають прострочену заборгованість за кредитними послугами банку, можуть подати запит, щоб банк не здійснював взаємодію — телефонні дзвінки, листи, e-mail/SMS інформування тощо — з ними.
Як це зробити, розповідає Кредобанк. Його інструкція може бути в нагоді клієнтам і інших банків.
Кого це стосується:
- військовослужбовців Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, які проходять військову службу на території України;
- військовослужбовців, які стали особами з інвалідністю внаслідок захворювання, пов’язаного з проходженням військової служби, чи внаслідок захворювання після звільнення їх з військової служби, пов’язаного з проходженням військової служби;
- членів сімей військовослужбовців, які загинули, померли чи пропали безвісти;
- осіб, які перебувають у полоні, осіб, з якими втрачено зв’язок, осіб, які зникли безвісти.
Запит на відмову від взаємодії можуть подати як самі клієнти банку, так і довірена особа клієнта (з повноваженнями на представлення інтересів перед банком у довіреності).
Як це зробити:
- надати документ у відділенні свого банку;
- зателефонувати за номером свого банку;
- надіслати документ на електронну поштусвого банку.
Які потрібні документи:
- підписана командиром (начальником, керівником) або особою, яка його заміщує, відповідного структурного підрозділу, в якому проходить службу такий військовослужбовець, або керівником територіального центру комплектування та соціальної підтримки, який здійснив заходи щодо призову споживача на військову службу, скріплена гербовою печаткою довідка за формою, встановленою додатком № 2 до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання простроченої заборгованості у період дії воєнного стану в Україні» (Додаток 2 до ЗУ № 2459-IX). Допускається складення довідки рукописним способом. (Для військовослужбовців Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, які проходять військову службу на території України).
- посвідчення інваліда війни. (Для військовослужбовців, які стали особами з інвалідністю внаслідок захворювання, пов’язаного з проходженням військової служби, чи внаслідок захворювання після звільнення їх з військової служби, пов’язаного з проходженням військової служби);
- посвідчення члена сім’ї загиблого. (Для членів сімей військовослужбовців, які загинули чи померли);
- інформація, надана державним підприємством, яке виконує функції Національного інформаційного бюро, про те, що особа утримується в полоні або перебуває у заручниках держави-агресора, або включена до реєстру як така, з якою втрачено зв’язок, або зникла безвісти. (Для осіб, які перебувають у полоні, осіб, з якими втрачено зв’язок, осіб, зниклих безвісти, для членів сімей військовослужбовців, які зникли безвісти).
Відповідна процедура діє з набуттям чинності Закону України № 2459-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання простроченої заборгованості у період дії воєнного стану в Україні» у серпні 2022 року.
Кредити під час війни: пільги, про які варто знати
Пільги за кредитними зобов’язаннями діють для військовослужбовців з початку й до закінчення особливого періоду. А для резервістів і військовозобов’язаних — з моменту призову під час мобілізації й до закінчення особливого періоду.
Військовослужбовцям надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації у зв’язку з особливим характером військової служби, яка пов’язана із захистом України.
До таких пільг належать:
- звільнення від сплати відсотків за користування кредитом;
- звільнення від сплати штрафів/пені за несвоєчасну сплату платежів по кредиту перед підприємствами, установами й організаціями всіх форм власності, у тому числі банками та фізичними особами (частина п’ятнадцята статті 14 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей»).
Для звільнення військовослужбовців від нарахування штрафів, пені та відсотків за користування кредитом необхідно письмово повідомити банк про проходження військової служби та надати документи, що це підтверджують.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Виплати пораненим військовим: які є види, як оформити та яку суму можна отримати
- Не користувався кредитним лімітом, але повинен платити – клієнт ПриватБанку поскаржився на складну ситуацію
- Чоловік випадково переказав кошти на іншу карту: реакція Монобанку на ситуацію
- Ветерани ЗСУ можуть отримати до 1 млн гривень на розвиток власного бізнесу: як це зробити